Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Olympiáda za polovinou

První polovina  šachového turnaje se nám prozatím vydařila tak na 50%. 


V turnaji starších žáků se vůbec nedaří Danovi, který sice  byl vyhraný ve 3.kole, ale nakonec pouze remizoval. Celkově má Dan zatím jeden bod ze čtyř utkání, ale odhodlání  vylepšit tuto nepříznivou bilanci je u Dana obrovské. Turnaj starších žáků je ovlivněn rychlým tempem (45 minut na partii + 30 vteřin přídavek na celou partii). Spousta partii se otáčí v časových tísních, do které se většina hráčů dostává již po zahájení.


V turnaji mladších žáků se po nevydařeném úvodu prodírá do popředí Matyáš, který se propracoval již na 6. místo ziskem 2,5 bodu a při případné výhře v 5. kole může zaútočit na medailové pozice.


Úvod turnaje nevyšel v turnaji nejmladších žáků ani Michaelu Kurešovi, který naplno bodoval až ve 4. kole. Pevně věříme, že i Michael se propracuje do první poloviny tabulky, kam jistě dle své výkonnosti patří.


Zatím největší radost nám dělá v turnaji divek Eliška Vavřínková, která ziskem 3 bodů drží 2. místo a velice pestrou a nápaditou hrou i s troškou štěstíčka bojuje o cenný kov a prozatím se drží na nádherném druhém místě. Elišce se daří solidně rozehrát zahájení, ve většině partií si vybuduje i slušný časový náskok, který se jí pak hodí při realizaci složitých pozici. Musím uznat, ze hrací tempo je opravdu příliš rychlé a odehrát třeba 60 tahů na půlminutě (což třeba Daniel ve 3. kole hrál) je opravdu velice složité.


V pondělí vyrazila naše výprava na bowling a  v poledních přestávkách chodíme navštívit hokejová utkání krajů na zimním stadionu v Chomutově.


Držte nám palce v závěrečných bojích.


Pavel Krupica


On line přenos můžete sledovat zde

Výsledky jsou uveřejňovány na stránkách chess-results.

přidal Miroslav Hurta dne 20.01.2016 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009