Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Pohár města Bučovic – 25. ročník

Jubilejní ročník tradičního víkendového turnaje v rapid šachu proběhl  v komornější atmosféře¸ než byli všichni v minulých letech zvyklí. V sobotu 7. listopadu se hrálo jen v Brně hned několik turnajů a navíc se již také naplno rozběhly soutěže družstev mládeže i dospělých.

Turnaj s dvaatřiceti účastníky zahájil v 10 hodin místostarosta Bučovic dr. Jiří Horák. I přes menší počet přihlášených hráčů ale bylo o co hrát i na co se na šachovnicích dívat. Na předních stolech se rozpoutaly líté boje několika mistrů a celé řady silných hráčů s velmistryní Evou Kulovanou, ruskou mistryní Elenou Semenovou a prvotřídní šachistkou Janou Zpěvákovou ze Starého Města. Několik zkušených hráčů muselo po devíti kolech turnaje konstatovat, že prohrát 2x či dokonce 3x během jednoho turnaje se sličnou dámou se jim dosud nepodařilo. Až letos v Bučovicích!

Celá soutěž probíhala v pohodové, přátelské atmosféře, rozhodčí Ondřej Zámečník a Marie Tancerová řešili jen drobné dotazy k pravidlům. Hlavní organizátor celého Poháru Tomáš Matula ke spokojenosti všech účastníků přihříval ještě i výborné párky a poctivý guláš v turnajovém bufetu a také čepoval žíznivým šachistům kofolu nebo pivo. Dramata tak byla k vidění jen na předních šachovnicích v posledních kolech turnaje. Nejvýše nasazení hráči nedosáhli na žádnou z medailových finančních cen. Ziskem 7 bodů (9) a lepším pomocným hodnocením zvítězil Petr Koutný (TJ Vlčnov) před Jaroslavem Shánělem (ŠK Staré Město) a brněnským mistrem Martinem Šklíbou (Lokomotiva) s 6,5 bodu. Další pořadí: 4. FM K. Burdalev (Loko Brno), 5. L. Urbanec, 6. J. Pištěk (ŠK Veselí n./Mor.) všichni 6 bodů, 7. IM E. Semenova, 8. FM J. Kratochvíl, 9. GM E. Kulovaná, 10. J. Zpěváková všichni 5 bodů. Bývalí bučovičtí hráči nebo odchovanci spolu se současnými oporami Klubu šachistů TJ Bučovice obhájili své nasazení umístěním ve druhé desítce konečného pořadí: 12. Vladislav Sládek, 15. Michal Sysel oba 5 b., 16. Rudolf Schonecker, 17.  Jiří Švestka oba 4,5 b., 19. Daniel Marko 4 b.

Turnaj, jehož první ročník (k 65. výročí VŘSR) se hrál také v Katolickém domě (tehdy Družba) přesně před třiatřiceti léty (7.11. 1982!), podpořily firmy: KPB Intra Bučovice, Koupelny Ptáček Vyškov    a G-systém Brno. A také Klub aktivních seniorů Lednice a Městský úřad Bučovice. Všem děkujeme! 
 
Výsledky turnaje najdete zde 

přidal Jan Gorčák dne 19.11.2015 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009