Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Úvodní zpráva KP družstev mládeže

Uběhl pouhý půlrok od skončení a zhodnocení loňského ročníku KP družstev mládeže a již zítra zahájí prvním kolem další ročník této oblíbené soutěže. Na rozdíl od dlouhodobých soutěží dospělých tady přihlášky a soupisky proběhly takřka bleskovým tempem - vše se dělá na poslední chvíli, aby se do soupisek mohly dostat třeba i děti, které činnost zahájily až v této sezóně. Nicméně všechna mládežnická družstva musíme pochválit, že formalita dokázala splnit včas a soupisky byly bez jediné chybičky.

Oproti loňskému ročníku došlo k dalšímu nárůstu družstev - letos jich je 17. Nejvíce družstev - šest - postavily shodně okresy Brno-město a Brno-venkov. Naopak okresy, které soutěž neobsadily, jsou stabilně Znojmo a Břeclav a letos bohužel i Blansko. Je to škoda, protože jenom rapidy pro šachový rozvoj dětí nestačí, je třeba hrát i partie se zápisem a následným rozborem a k tomu slouží právě takové soutěže jako tato.

Opět se bude hrát švýcarským systémem - zítra zahájíme soustředěními v Kuřimi, Ratíškovicích a brněnské Lokomotivě. Zbývajících šest kol odehraje již celá skupině pohromadě formou společného soustředění v Zastávce a ve Vyškově.

Všechny podrobnosti můžete sledovat na stránkách chess-results, na tabulku v databázi soutěží ŠSČR se zatím moc nedívejte - ta je totiž stavěná pro soutěže každý s každým, švýcar zaznamenat prostě neumí a výsledky se tady zadávají u této soutěže tak, že se prostě turnajový soubor převede na systém každý s každým, výsledky skutečně sehraných utkání se okopírují, nesehraný utkání se vyznačí jako oboustranná kontumace 0 :0. Proto se na tomto webu budou výsledky pohybovat se zpožděním anebo dokonce jako loni až po úplném skončení soutěže.

Na pomoc vedoucím družstev a zvědavým čtěnářům uvádíme ještě odkazy na rozpis soutěže, přehled soupisek a úvodní zpravodaj, který najdete na webu soutěží ŠSČR - viz poslední kolonka "Přílohy"

 

přidal Miroslav Hurta dne 06.11.2015 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009