Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Vzorové stanovy spolku – šachového klubu

Legislativní komise ŠSČR na webových stránkách ŠSČR zveřejnila Vzorové stanovy spolku vypracované Mgr. Bc. Jaroslavem Benákem, Ph.D. Dokument se skládá ze dvou částí. První část je okomentovaný text stanov, druhá část je pak text stanov bez komentářů.

Tyto vzorové stanovy slouží jak pro již existující organizace, které byly dříve občanskými sdruženími, tak pro nově vznikající šachové kluby. Mezi již existujícími organizacemi se vyskytují dvě základní varianty uspořádání. Buď jde o šachový oddíl, který nemá samostatnou právní subjektivitu a je součástí nějaké organizace (například TJ), nebo jde o samostatný právní subjekt, jenž byl dříve občanským sdružením.

První skupina (oddíly) v souvislosti s přijetím občanského zákoníku žádné úkoly nemá. Vše za ně zařídí jejich „mateřská organizace“.

Druhá skupina (samostatné kluby) má tři povinnosti. Do konce roku 2015 je třeba upravit název, do konce roku 2016 je pak nutné upravit stanovy a doplnit údaje do spolkového rejstříku.

Zájemci, kteří chtějí založit nový šachový klub, mohou postupovat analogicky. Buď se stanou součástí již existující organizace (TJ, Sokol, Orel apod.), nebo založí nový spolek. Stanovy ŠSČR teoreticky připouštějí, aby se členem svazu stal i klub s jinou právní formou. Předpokládají ovšem, že členy budou primárně právnické osoby s právní formou spolku. Pro sportovní organizace jde o nejvhodnější právní formu, což se odráží i v různých dotačních pravidlech. Pro založení spolku je kromě sepsání stanov nutné zajistit zápis do spolkového rejstříku.

Jak v této věci postupovat krok za krokem je velice dobře ukázáno na webových stránkách advokátní kanceláře pana Záhumenského

přidal David Hampel dne 13.08.2015 | sekce: Výkonný výbor


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009