Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Závěrečná zpráva KPIIA

Vítězem KPIIA v sezóně 2014/15 se stalo družstvo ŠK Lokomotiva Brno D. Sestupuje ŠK Jevíčko, případná další sestupující družstva budou upřesněna později (na základě počtu sestupujících z vyšších soutěží a zájmu o postup ze soutěží nižších). 

Hlavními favority měla být družstva Lokomotivy a Kuřimi. Kuřim však zaspala první kola. Nepotvrdila roli favorita proti Lipovci a senzačně prohrála také s Blanskem. Lokomotivě se tím otevřela volná cesta za postupem a svoji šanci si nenechala vzít. V dresu brněnského týmu nastupoval i bodově nejúspěšnější hráč soutěže Daniel Marko (8/9). Tišnov sice s Lokomotivou i Kuřimí prohrál, ale proti zbývajícím družstvům sbíral body spolehlivě a dokázal proklouznout na druhé místo.

Klidný střed tabulky patřil od počátku Vyškovu a Lipovci. Čtvrtý Vyškov nasadil na přední šachovnice mladé hráče a jeho taktika mu vyšla bezchybně. Vpředu držel remízy, vzadu vítězil. Jako jediný dokázal sebrat dva body jinak suverénní Lokomotivě. Také pátý Lipovec bez větších obtíží udržel své nasazení ve středu tabulky. Zároveň se stal i remízovým králem soutěže se čtyřmi zápasovými a 36 partiovými remízami.

Zbývající pětice týmů vedla do posledních kol tvrdý boj o udržení. Boskovice sice měly patřit k silnějším družstvům, jenže musely až příliš často sáhnout na lavičku náhradníků. Ti bohužel získali pouhé 3 body z 24 partií. Rudice, která se loni jen těsně nezachránila v KPI, nedokázala najít vhodné tempo a prakticky celou sezónu nedokázala opustit sestupovou zónu. Špatnou formu dokázal i fakt, že s výjimkou Pavla Loubala odepsali všichni ostatní hráči ratingové body. Ani Sloup nemohl být s osmým místem příliš spokojen, své kvality ovšem sloupští šachisté prokázali v Okresním přeboru a je možné, že v příští sezóně budou hrát v KPII dva jejich týmy.

Blansko se vzepřelo prognózám a zle zatápělo mnohým favoritům. Výhra nad Kuřimí byla toho jasným důkazem. Umístění na předposledním místě rozhodně zklamalo. Velký podíl na tom měl zejména kolaps v posledním kole a prohra s posledním Jevíčkem, které do té doby nemělo na kontě ani jednu zápasovou výhru. Sezónu shrnul kapitán týmu Josef Polách: „Jestliže mám hodnotit mužstvo ASK jako celek, tak v mnoha utkáních někteří z nás doslova pokazili dobře rozehrané partie. Dost často to bylo při přechodu ze střední hry do koncovky.

V prvním kole s Lokomotivou Brno to byly partie Martina Moce, Senášiho a Polácha. Prohra 3:5. Ve druhém kole vyrovnaný výkon všech, zvláště Senášiho partie byla lahůdka. Vítězství 4,5:3,5. Třetí kolo remíza s Lipovcem. Slouka a Polách doslova pokazili partie! Ve čtvrtém kole poslední tři desky zase stejný scénář. Dufek doslova zahodil remízu. Prohra s Boskovicemi 3,5:4,5. Páté kolo, to byl kolaps skoro všech. Prohra v Tišnově 1,5:4,5. V šestém kole pokažené partie Saidy a Slouky. Poslední partie Polách - Sedlák se dlouho zbytečně hrála v remízovém postavení. Pak to Ivoš Sedlák pokazil, ale Polách po 5 hodinách nabídl smír. Zdánlivě to byla výhra, ale při pečlivé analýze zase remis. Ivoš měl na hodinách 15 min. a je otázka, jestli by to udržel? ASK - Sloup 4:4. V osmém kole dobrý výkon všech, jen Buš pokazil vyhranou partii s Klinkovským. ASK - Rudice 4,5:3,5. V posledním kole Mocové své docela dobře rozehrané partie zase pokazili. Saida od začátku hrál pasivně a také prohrál. Polách neviděl cestu k výhře a Látal to pak dal za remis. Porážka 3:5.

V konečné tabulce nám chybí bod na lepší umístění. Lipovec, Boskovice, Sloup a Jevíčko, tam na ten bodík bylo. Jednotlivé hráče hodnotit nechci, každý měl dobré i špatné partie.“

Poslední Jevíčko opouští soutěž po 11 letech nepřetržitého působení. Mnohokrát bylo hlavním kandidátem sestupu, vždy však dokázalo uniknout. Tentokrát ale nepomohla ani nová posila na druhé šachovnici a tým sestupuje do Okresního přeboru.

Závěrečná zpráva KPIIA 2014/15

přidal Milan Boháček dne 25.03.2015 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
25.03.2015 Závěrečná zpráva KPIIA článek
17.03.2015 KPIIA je u konce článek
25.02.2015 V KPIIA vše vyjasněno článek
10.02.2015 V KPIIA je takřka rozhodnuto článek
26.01.2015 V KPIIA pronásleduje Lokomotivu už jen Kuřim s Tišnovem článek
12.01.2015 Po pěti kolech se tabulka KPIIA vyjasňuje článek
20.12.2014 Lokomotiva Brno vede KPIIA s plným počtem bodů článek


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009