Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Zpráva o činnosti Okresního šachového svazu Brno – venkov za rok 2014.

V souladu s usnesením krajské konference zde uveřejňujeme zprávu o činnosti OŠS Brno-venkov.
Ve své činnosti jsme se zaměřili především na organizování přeborů okresu v bleskovém šachu a rapidu.
Přebor v rapidu  Přebor v rapidu byl dne 22.03.2014 jako otevřený přebor okresu Brno – venkov sehrán v Tišnově jako turnaj Tišnovská věž. Turnaj se hrál švýcarským systémem na 7 kol za účasti 18 hráčů.
Okresním přeborníkem se stal Dalibor Krejčí z Tišnova.
Vítězem kategorie ELO do 1800 se stal Petr Doležal z Ivančic a kategorie ELO do 1600 Miloslav Buček z Kuřimi.
Přebor škol Okresní kolo Brna-venkova Přeboru škol v šachu proběhlo v Zastávce u Brna 5.11.2014
V kategorii Z1 (1.-5. třída základních škol celkem 9 družstev) tvořili polovinu osmičlenného startovního pole zástupci kuřimských škol Na prvním místě se umístilo „áčko“ kuřimské ZŠ Tyršova – David Němec, Matěj Tajovský, Lukáš Petříček, Tomáš Keprt. Na druhém místě se umístilo ZŠ Kuřim Jungmannova - Tomáš Fikejs, Šimon Tajovský, Jakub Matula, Adam Boček  Na třetím místě se umístilo družstvo Rajhradu ve složení Tomáš Novotný, Ondřej Wolf, Štěpán Sedlák, Boris Macháček
V kategorii Z2 (6.-9. třída ZŠ a odpovídající třídy víceletých gymnázií hrálo 8 družstev) Na prvním místě se umístilo družstvo ZŠ Kuřim Tyršova - Vladimír Pavlík, Martin Prokop, Gabriel Vašek, Petr Matoulek  Na druhém místě se umístilo družstvo ZŠ Jungmannova - Miroslav Bauer, Roman Matějů, Dominik Lepka, Šimon Řehka  Na třetím místě se umístilo družstvo ZŠ TGM Zastávka - Julie Richterová, Richard Brázda, Petr Pečenka, Rudolf Richter, Hana Hradílková.
V kategorii středních škol se utkaly zase 4 družstva, která hrála systémem každý s každým s prohazováním barev  Na prvním místě se umístilo družstvo G TGM Zastávka - Nataša Richterová, Rudolf Zezula, Daniela Dumková, David Dumek Na druhém místě se umístilo družstvo Gymnázia Židlochovice „A“ - Jan Zich, Josef Dvořák, Dominik Řehoř, Pavel Hodovský Na třetím místě se umístilo družstvo Gymnázia Tišnov - Filip Svoboda, Patrik Šudák, Jan Smejkal, Petr Zemánek.

Přebor v bleskovém šachu Otevřený přebor okresu Brno – venkov v bleskovém šachu byl odehrán dne 26.12.2014 v Ivančicích jako turnaj Ivančický brousek. Turnaj uspořádal Šachový oddíl TJ Slovan Ivančice v hotelu Černý lev v Ivančicích a hrál se na 11 dvoukol (černá - bílá, celkem 22 partií) tempem 5 minut na hráče a partii. Turnaje se zúčastnilo 26 hráčů z 10 oddílů. Vyhrál Neklan Vyskočil z Durasu Brno
Okresním přeborníkem se stal  Pavel Kubát z Orla Ořechov.
Vítězem kategorie ELO do 1800 se stal Josef Skalník z Ivančic a kategorie ELO do 1600  Julie Richterová ze Zastávky.

Finance   Počáteční stav 1.1.2014  =  10.701,- Příjmy 3.130,- ( šach svaz 2.730,- a pokuty 400,- ) Výdaje 2.086,- ( finanční ceny 600,- + 600,- pohár blesk  pohár rapid - kanc. potřeby 886,- ) Zůstatek k 31.12.2014 = 11.745,- Kč

V roce 2015 chceme tyto turnaje také organizovat.