Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Hybatel vyškovského šachu Staňa Vémola sedmdesátiletý

Pomenší podsaditá postava, lišácký úsměv, živá gestikulace, energický hlas - takto si mohou Stanislava Vémolu pamatovat desítky (nejen) jihomoravských bafuňářů a stovky nebo spíš tisíce šachových adeptů bojujících na Dukle (ve známém vyškovském hotelu :-), v Besedním domě, v Posádkovém domě armády, v Domě dětí a mládeže, na ZŠ Purkyňova i jinde ve Vyškově v celostátních kolech přeborů škol, v mládežnické extralize a 1. lize, v přeborech republiky do 8 let, v přeborech republiky v rapidu do 16 let i v nespočetných soutěžích krajských a okresních.

"Začátek šachové práce s mládeží lze v kronice dohledat od roku 1982, kdy pan Vémola převzal vedení šachového kroužku Slovan Vyškov po Ing. Jaroslavu Zůnovi a ten se pod jeho vedením rozrostl na 20 mládežníků s nimiž se aktivně zúčastňoval šachových turnajů (krajské přebory, Velké ceny, Zaječice...)", píší oslavencovi kolegové z Vyškova.

"K Šachové spoluorganizaci ve Vyškově pak neodmyslitelně patří v té době Velké ceny Klementa Gotwalda a Šachové loučení ze starým rokem, jehož první ročník se hrál v tehdejší Kinokavárně v Dědicích. Turnaj má tradici 30 roků a každý rok se na něj nejen všichni šachisté okresu Vyškov těšíme, stejně jako letos. Také se podílel  na organizaci několika  šachových táborů pro mládež v Račicích.V současnosti Staňa Vémola:
- vede šachový oddíl MKS Vyškov
- je členem revizní a kontrolní komise JmŠS
- je hlavním spoluorganizátor mládežnických akcí (republikové přebory škol, MČR dětí do 8 let), krajské poháry a další šachové akce okresu Vyškov
- je vedoucím OP I
- v podstatě stojí za veškerou organizací šachové činnosti na okresu Vyškov od zmiňovaného roku 1984. Díky jeho organizačním schopnostem se také scházíme každý rok na víkendové šachové soustředění před  začátkem sezony na základně "Malina" Ruprechtov."

Skutečně bychom těžko hledali šachovou akci ve Vyškově, kde by Stanislav Vémola nevystupoval jako spoluorganizátor, fotograf a tiskový či webový zpravodaj, mládežnickou soutěž, kterou by nenavštívil se svými dvěma vnuky a krajskou schůzi, na níž by nezastupoval zájmy Vyškovska.

Především je to však skvělý kamarád, který nezanedbá žádnou povinnost a nezkazí žádnou legraci. Smysl pro detail dělající z něj obávaného člena Revizních komisí je více než vyvážen dobrosrdečným vystupováním bodrého Moraváka, jehož hned tak něco nerozhází a s nímž se každý rád zastaví na kus řeči před turnajem, po partii či v bufetu u piva.

Milý Staňo (oslovovat ctěného kmeta Staňo vypadá trochu nepatřičně, ale pro našeho oslavence je to zcela přirozené), díky za vše, co jsi dosud pro šachy ve Vyškově a na jižní Moravě udělal.

Ať Ti slouží zdraví, neopouští Tě Tvá pověstná dobrá nálada a máš stále chuť pouštět se do věcí, nad kterými jiní už zlomili hůl.

Spoluhráči poblahopřáli Staňovi k jeho dnešním narozeninám na stránkách MKS Vyškov.

přidal David Ciprys dne 28.10.2014 | sekce: Zajímavosti


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009