Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Šachová olympiáda Tromsø 2014 - Time to say goodbye

Olympiáda v Norsku byla z rozhodcovského hlediska (po olympiádě v Khanty 2010 a ME mládeže v Praze 2012) pro mě jednoznačně vrcholem kariéry. Samozřejmě, že člověk tady neřešil žádné velké rozhodcovské oříšky, ale měl jsem možnost pobývat mezi mužskou a ženskou světovou špičkou, stejně tak vidět i radost ve tvářích hráčů, kteří bojovali na chvostu startovního pole. Už od začátku olympiády jsem však věděl, o čem bude můj poslední blog. Na poslední schůzi VV ŠSČR v Pardubicích jsem kolegům z VV oznámil, že nejpozději do termínu příští konference chci ukončit veškeré funkcionářské a rozhodcovské aktivity (pokud se to podaří dříve, tím lépe). Důvody jsou jednoduché - nestíhám v klubu (trénovat, pískat, funkcionařit), nehraji šachy, nestíhám doma a nestíhám už ani v práci. Šachy jsem začal hrát od 8 let a je to můj životní koníček - na figurky jsem si už však díky funkcionaření a rozhodování nesáhl bezmála tři roky a musím přiznat, že mi to chybí. O práci už raději nehovořím, kvanta šachové agendy začaly zasahovat i tam, kde byla "přísně zakázaná zóna". Avizovaný "motor týmu ve volebním programu Viktor Novotného" najednou zjistil, že dřepí ve větší káře, než může utáhnout" (a to i přesto, že mám k dispozici fantastické kolegy ve svých komisích, bez kterých bych nemohl provést spoustu nenápadné práce).

Hlavním důvodem je pro mě však rodina - čas utíká strašně rychle a silně si začínám uvědomovat, že obírám sám sebe o čas s rodinou. Doma mi rostou děti a cítím, že mě Vojta potřebuje mít doma u vláčkodráhy, autíček, Gabča u panenek, u společných her a příští rok nás čeká škola. Manželka nastoupila v dubnu po mateřské do práce a jak říká Rudolf Moulis, předseda našeho klubu: "Máš zlatou ženu...". Mám :-)) Netvrdím, že se k republikovému nebo krajskému funkcionaření nevrátím, ale určitě ne v horizontu několika let (dokud děti nevyrostou), z rozhodcovského hlediska si taky dám trošku oraz. Není to žádné zkratkovité rozhodnutí, ale dlouhodobě promyšlený krok a rozhodl jsem v "nejlepším" odložit funkcionářskou a rozhodcovskou torničku. Všem Vám děkuji za pochopení, podporu a spolupráci. Moje největší poděkování na závěr však patří mé ženě Veronice :-)) Bez ní bych nebyl tam, kde jsem dnes.


přidal Ladislav Palovský dne 15.08.2014 | sekce: Zajímavosti


 
PeloDesign, 2002-2009