Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Kyjovský koník podruhé

Loňská úspěšná premiéra mládežnického turnaje k 90. výročí šachu v Kyjově "pro Kyjovjáky a okolní" založila novou tradici - k pravidelnému Svatováclavskému přeboru okresu Kyjov pro šachisty bez rozdílu věku hranému ve foyeru prvního patra Domu kultury osmadvacátého září přibyl Kyjovský koník pro děti v malém sále v přízemí s pravidelným termínem osmého května.

Celkové výsledky najdete zde, k výsledkům jednotlivých kol a dílčímu pořadí se můžete proklikat zde, na web pořadatele Š.K. 1923 Sokol Kyjov se podívejte zde.

Pořadatelský kolektiv je svým způsobem výjimečný. Ačkoliv si dvakrát troufl i na (skvělé) MČR družstev mladších žáků, jeho doménou zůstává recesní série BudChess. Kdyby si ředitel turnaje Ivan Pařízek usmívající se na nejmladší účastnici Věru Marii Krejčí

rozepnul košili, uviděli bychom na tričku šachovou věž velkou jako břicho s uchem k držení a nadýchanou pěnivou čepicí . Rozhodčí Evžen Klímek, malíř diplomů Vladimír Jurutka, slavnostní řečník Ivan Pařízek

i rozdávač lízátek Antonín Káčerek

zvládli sedmikolový turnaj 2x15 minut v klídku a pohodě a zajistili kromě příjemného prostředí hezké ceny pro všechny. Kromě už zmíněných lízátek si skutečně všichni odnesli i balíčky sladkostí a badmintonovou nebo soft tenisovou soupravu od předního českého velkoobchodu s hračkami Wiky (Wiky = Winschoten + Kyjov podle nizozemského a moravského města, kde zakladatelé firmy sídlí). 

Zaslouženým vítězem turnaje se stal nejzkušenější (2. deska v KP II. dospělých za Bučovice) a také nejvýše nasazený Daniel Marko. Jedinou horkou chvilku zažil hned ve druhém kole s místním Jakubem Strnadem (horní snímek). Po dlouhém manévrování a potahování věžemi a stejnopolnými střelci tam a zpět se pozice přiostřila těsně před časovkou. Bílý Jakub se dostal králem do centra a věží do černého týla a už to vypadalo na jeho vítězství. Výměnou věží však přešel do horší pěšcovky, kterou fatální ztrátou tempa ještě prohrál (soupeř mu utekl krajním pěšcem). Naopak partie s hlavním konkurentem, druhým nasazeným Michalem Skalkou z Veselí nad Moravou ve 4. kole (dolní snímek) už proběhla bez větších problémů.

Zbývající startovní pole odělila od obou favoritů výkonnostní propast. Za zmínku však stojí vyspělé šachové výkony vítězů kategorie do 12 let Tibora Horáčka z Kunovic (celkově 3. místo), do 10 let Tomáše Skalky z Veselí (celkově 9. místo) a jeho sestry, nejlepší dívky Daniely Skalkové (celkově 4. místo).

Turnaj na náměstí naproti renesanční radnici zdobící Kyjov už téměř půl tisíciletí

je krásnou komorní akcí, na kterou stojí zato s dětmi vyjet. Skvělá nálada zaručena.

přidal David Ciprys dne 11.05.2014 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009