Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

V Olomouci skončil Turnaj přátelství

Zatímco o Velikonocích šachisté s dostatkem času a peněz míří do Frýdku-Místku, ti, kteří jedním či druhým nedisponují, jedou do Olomouce na Turnaj přátelství, který trošku svou filozofií „jak za málo peněz získat co nejvíce muziky“ připomíná brněnský základní turnaj. Devět kol je vtěsnáno do tří dnů, takže vzdálenější účastníci musí uhradit pouze dvě noci ubytování. Hraje se nejrychlejším možným tempem, které ještě umožňuje zápočet partie na ELO ČR (2 x 1 hodina na celou partii), přičemž začátky kol (9:00, 11:30, 14:30) jsou voleny tak, aby si člověk zvládl mezi koly vydýchnout a případně zajít na oběd a přitom aby účastníci z okolí Olomouce měli možnost rozumně se dopravit na turnaj a zase z něj do svých domovů odjet.

Organizační zajištění plně leželo na Richardu Biolkovi st., řídit turnaj mu pomáhal autor těchto řádků. Nutno říci, že příliš práce neměli, neboť vše běželo jako po másle a plně v duchu názvu turnaje v pohodové a přátelské atmosféře. Akce se zúčastnily mládežnické výpravy Zlínského kraje vedené Martinem Beilem a z našeho kraje Lokomotivy Brno, kterou vedl autor těchto řádků. Zúčastněná mládež zde získala turnajové zkušenosti v těžkých partiích s dospělými (a ne vždy mládežníci odešli poražení!)  

V devítikolovém švýcarském klání se mezi 66 účastníky nejvíce dařilo Vítu Valentovi (TJ Sokol Lázně Velké Losiny). Nejlepší zástupce našeho kraje Vojtěch Straka (ŠK Lokomotiva Brno) skončil s pěti body na 26. místě. Kompletní výsledkovou listinu najdete zde. Z turnaje se objevil pěkný článek i s odkazem na fotogalerii na webu Šachového svazu Olomouckého kraje.

přidal Miroslav Hurta dne 25.04.2014 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009