Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Moravská Slávia zvítězila v Poháru JmŠS v bleskové hře

Pohár JmŠS v bleskové hře družstev přilákal do jundrovské hrací místnosti rekordních 20 družstev s nebývalou silou - své týmy se rozhodli reprezentovat mezinárodní velmistr Radek Kalod¸ mezinárodní mistři Pavel David a Neklan Vyskočil¸ i další blicařská esa jako Karel Kratochvíl¸ mistr FIDE David Holemář či Bronislav Vymazal.

První problém nastal, když se včas nedostavil Tonda Seidl, který přislíbil obsluhu počítače. Michal Šípek na svém notebooku zadával změny v předem nahlášených sestavách, ale čas mezi uzávěrkou přihlášek v 10:00 hod. a začátkem 1.kola v 10:10 hod. na to rozhodně stačit nemohl a když stávkovala i tiskárna, nabral start turnaje půlhodinové zpoždění.

Již v týdnu bylo rozhodnuto, se souhlasem STK, že při účasti 20 týmů se může hrát turnaj systémem každý s každým.

Los tomu chtěl, že favorizované týmy se měly utkat až v druhé polovině turnaje, takže do přestávky se na čele držela pětice favoritů, z nichž zakopnul jen Duras A se zálohou Lipovce.

Ještě ve čtvrtek se plánovala hodinová přestávka na guláš k obědu, aby si vydělal zdejší bar. Ten se nakonec nekonal a náhradou byly nabídnuty klobásky, na což několik týmů reagovalo odchodem do restaurace. Ta takový nápor nečekala a ve chvíli kdy měly začít další boje, byly v hrací místnosti pouze dvě třetiny týmů.

Zavolal jsem Michalu Vávrovi, aby zrušili objednávky a přišli, což valná většina družstev udělala, takže mohly začít i další zápasy. Chybělo už jen Znojmo. Dal jsem pokyn, aby byly všechny partie zahájeny. Po třech minutách došli už i najezení hráči Znojma, kteří žádali začít zápas znovu. To se nelíbilo Moravské Slávii, která uposlechla, aby se vrátila do místnosti bez obědu. Ta nakonec ustoupila a vyhověla soupeřům. Přihnal se i pan Kalendovský, když ale viděl, že mu zbývá minuta, ani nečekal na vstřícné gesto soupeře, vzdal se a odešel. Obědu se přece jen dočkali i ostatní, když jim byl doručen z restaurace v polystyrenových krabičkách.

Favorizované týmy Morendy, Durasu, Lokomotivy, Lipovce a Bystrce stále porážely své soupeře, a tak se čekalo na vzájemné duely, které se odehrály hlavně mezi 11. a 15. kolem. Po nich na tom byl nejlépe Duras a Morenda, naděje Lokomotivy byly o něco horší. Bystrc dokázala remizovat s Lokomotivou a Morendou, ale porážky s Lipovcem a Durasem ji odsoudily na 5. místo. Lipovci nestačilo na medaili ani 16 výher a po třech porážkách s medailisty turnaje nakonec získal 4. místo.

V 16. kole již podruhé ztratil 2 body Duras se zálohou medailové konkurence, když remizoval s Morendou B. Byla to i ztráta naděje na vítězství v turnaji a v ohrožení byla také medaile.

Před předposledním kolem vedla Morenda o 3 body před Lokomotivou a o 5 bodů před Durasem, s kterým se měla právě utkat. Duras zvítězil 3:1, čímž si zajistil bronz a zdramatizoval boj o zlato.

Do posledního kola šla Moravská Slávia s půlbodovým náskokem na skóre před Lokomotivou. Na oba čekala družstva z Vyškova, ale zázrak se nekonal a favorité výhrami 4:0 zpečetili pořadí na prvních dvou místech.

Cenu pro nejlepší tým s průměrným elem 1800 - 2000 získala záloha Durasu, v kategorii 1600 – 1800 byly nejlepší Boskovice a v kategorii do 1600 elobodů zvítězilo družstvo SPgŠ Znojmo B.

Jednotlivé výsledky si můžete prohlédnout na stránkách ChessResults.

přidal Bronislav Chmelíček dne 29.03.2014 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009