Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Přebor Brna mládeže, současně hraný jako Krajský přebor

Letos čekala účastníky zásadní změna. Vzhledem ke kolizi víkendové akce Durasu a tohoto přeboru odstoupil stálý reklamní partner od podpory turnaje a tak byl na novém členu VV MěŠS, panu Lapúníkovi, nelehký úkol. Buď akci zrušit, nebo se pokusit o náhradní řešení.  V bohunické orlovně, kde vede šachový kroužek, požádal o spolupráci, kterou podpořila i radnice této městské části, takže mohl turnaj pokračovat devátým ročníkem v prostorách zdejší tělocvičny.

V záloze byla i menší tělocvična a hrací místnost kroužku, která byla v sobotu využita pro náborový turnaj. Účastníci měli ve sklepní části k dispozici kantýnu, stoly na rozbory, stolní fotbal a hokej.

Nižší cenový fond možná odradil krajské špičky, nicméně počet účastníků zůstal na loňské úrovni.

Čtvrteční 1. kolo mělo proběhnout obvyklým způsobem. Mimobrněnští účastníci dostali možnost odehrát utkání v rámci tréninků a nahlásit výsledky. V místě konání se měli sejít pouze brněnští účastníci. Nakonec se v místnosti nečekaně objevili jak kuřimští, tak borci ze Zastávky. Naopak v 17 hodin chyběli dva nejvýše nasazení hráči z Lokomotivy. Spletli se a jsou jako loni na Staňkové? Několik telefonátů pana Hurty ověřilo, že se turnaje opravdu nezúčastní a se čtvrthodinovým zpožděním jsme turnaj zahájili.

Večer se k dosaženým výsledkům přidaly i ty mimobrněnské a mohlo se už ze všech účastníků dohromady nalosovat druhé kolo. V pátek ráno, před jeho začátkem, proběhlo slavnostní zahájení za účasti představitelů bohunického Orla a starosty ÚMČ.

Některé jsem překvapil, když jsem se objevil také v obleku. Že bych si vzal k srdci snahy FIDE? Ne, pouze jsem musel skloubit turnaj se smutnou rodinnou událostí v blízkém krematoriu. V nepřítomnosti mě ochotně zastoupil Aleš Dumek, za což mu tímto děkuji.
V neděli ráno se objevili bohuničtí představitelé znovu, tentokrát v jiném hávu. Že by byli z třídenního nájezdu šachistů zralí na blázinec?
Naštěstí ne, jen přišli bohunickým spoluobčanům zvěstovat období masa půstu.

Poslední mimošachovou událostí byl v kantýně stávkující ohřívač párků, který v neděli dvakrát vyhodil pojistky v celé Orlovně.

Průběh turnajů měl rychlý spád, bohužel díky rychle končím partiím. Většina účastníků ještě nedokázala plně využívat hodinového časového limitu k tomu, aby svým soupeřům kladli větší odpor.

V turnaji mladších výrazně nad ostatními vyčnívali vítězové kategorií, v 12tiletých Julie Richterová ze Zastávky a Vilém Faja z Lokomotivy Brno mezi 10tiletými, kteří prošli turnajem bez větších výkyvů.

Turnaj starších byl naopak jak přesýpací hodiny. Start ve 14tiletých vyšel Elišce Vavřínkové z Lokomotivy, která pět kol vedla, ale v závěru byla předstižena Miroslavem Bauerem z Kuřimi. V 16tiletých se ve vedení střídalo hned několik hráčů a turnaj skončil zrovna ve chvíli, kdy na trůnu seděl Daniel Marko z Bučovic.

Přeborníky Brna se stali v kategoriích H10 Vilém Faja, v H12 Tomáš Kocí, v H14 Eliška Vavřínková a v H16 Tereza Kocí všichni z Lokomotivy.
Konečné výsledky turnaje mladších i starších si lze prohlédnout na stránkách ChessResultu.