Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Činnost Okresního šachového svazu Hodonín v roce 2013

Pozice OŠS Hodonín v JmŠS

             Postavení hodonínského okresu v šachovém hnutí Jihomoravského kraje je silné. Máme druhý až třetí nejvyšší počet registrovaných hráčů (220) a vysoký počet oddílů a klubů (12). Tyto oddíly a kluby postavily celkem 21 družstev, které hrají ve čtyřech různých soutěží (II.liga, KP II., OP I. a. OP II.).

           

Okresní soutěže družstev

             Komunikace s oddíly probíhá převážně mailovou poštou nebo telefonicky, případně při osobním setkání. Okresní soutěže jsou u nás dvoustupňové; v OP I.tř. (tempo 2h/40t+1h) hraje 8 sedmičlenných družstev (vítěz sezony 2012/13 se stalo družstvo Hodonín B, které se však vzdalo postupu do KP II sk. C.

OP II.tř. (tempo 2h na celou partii) hrálo 8 pětičlenných družstev, vítězné družstvo Romanina, také se vzdalo postupu do OP I. Vedoucí obou soutěží Petr Trávníček používá k řízení soutěží program Swiss Manager UniCode. Výsledky okresních soutěží OP I. a II. lze najít na internetových šachových stránkách ŠSČR.

            

Okresní soutěže jednotlivců     

             Během roku v našem okrese pořádáme i turnaje jednotlivců. V rapidu pořádá na podzim Veselí n. Mor. a Sokol Kyjov. Jen škoda, že skončil vyhlášený turnaj v bleskovém šachu: Štěpánský mezinárodní turnaj v Sudoměřicích.

            Vyhlášené jsou také zábavní měsíční šachovo-pivní turnaje Bud chess v Kyjově, jenž v říjnu 2013 proběhly oslavy 10 výročí této serie.

     

Šachové kluby mající vlastní webové stránky:

Dubňany (neaktualizované)

Veselí nad Moravou

Strážnice

Ratíškovice

Vacenovice

Kyjov

Hodonín a okres


Činnost Komise mládeže

          Po útlumu práce s mládeži v tradičních oddílech se udržela členská základna mládeže v Ratíškovicích. Chtěl by tento úspěch masového rozvoje mládežnického šachu přetavit i do výkonnostní úrovně. Dále se zdárně rozvíjí šachová činnost mládeže ve Veselí n. Mor. a Vacenovicích.

          Přeboru škol 2013 se zúčastnilo 15 školních družstev. Do krajského kola postoupily školy z Lužic a Vracova (I.st. ZŠ), G.Kyjov a ZŠ Veselí (II.st. ZŠ) a G Strážnice (střední školy).

          Mládežníci z Veselí skončili na 2.místě KP družstev ml.dorostu 2012/13 s možností postupu do I. dorostenecké ligy.

          Agilní mládežnický klub z Ratíškovic pořádal v dubnu 2013 krajský přebor družstev mladších žáků a v květnu 2013 turnaj mládeže „O pohár Ratíškovic“ ze serie GP mládeže JmŠS.

 

Zprávu sestavil Petr Trávníček, OŠS Hodonín

přidal Miroslav Hurta dne 25.02.2014 | sekce: Informace komisí


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009