Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Veni vidi vici aneb FM Jiří Kočiščák příšel, viděl a zvítězil

Asi tak by se ve zkratce dalo popsat vystoupení FM Jiřího Kočiščáka na poslední Akademické středě věnované tentokrát Fischerově šachu.

Zdroj všech fotografií: fotogalerie Lokomotivy Brno

Nějakou dobu se Jirka na Akademických středách neukázal, ale když dorazí, tak to stojí za to. Ač fischerky nejsou jeho aktivní disciplínou, našel si tentokrát čas ve svém studijním plánu a dorazil opět mezi nás. I díky jeho účasti byl rapid ve Fischerově šachu mimořádně silný a početný. Průměrný rating turnaje při 17 účastnících činil skvělých 2116.

Mezi účastníky se objevilo hned několik hráčů, kteří u nás ještě fischerky nehráli vůbec jako IM Neklan Vyskočil, FM Kiril Burdalev, Václav Fencl a Eda Meduna. Naši nováčci se tak utkali s matadory fischerova šachu IM Vojtou Zwardoněm, Slavomírem Sremaňákem, Standou Páralem, Honzou Uhmannem a dalšími. Dorazilo 17 nadšenců a svedli krásné souboje.

Snad krom Jirky Kočiščáka a Vojty Zwardoně, který prohrál jen s Jirkou, všichni ostatní prodělali nějakou krizi nebo své soupeře překvapili a posléze porazili. Třeba Sláva Sremaňak porazil Davida Holemáře i Neklana Vyskočila, Neklan Vyskočil po krátké hře a ztrátě kvality vzdá Davidovi předčasně). Standa Messerschmidt porazí v prvním kole Kirila Burdaleva a v posledním kole prohraje s Oskarem Hájkem... Krom prvních tří hráčů se ostatní mezi sebou obírali o body a půlbody a jen díky pomocnému hodnocení se od 4. do 15. místa seřadilo 12 hráčů s jednobodovým rozdílem.

Na konečné pořadí a výsledky jednotlivých kol se podívejte na Chess-results

Fotogalerii z turnaje najdete zde

Následující turnaj sehrajeme na Durasu 19. prosince v rámci BLITZ GRAND PRIX BRNO v tempu 3 min + 2 sec na každý tah, které bude použito na blízkém Mistrovství ČR v bleskovém šachu v jundrovském AS Clubu. Toš si dondite zase zahrát a účastníci mistrovství si můžou naostro zatrénovat a zažít mistrovské tempo.

Propozice seriálu Blitz Grand Prix Brno najdete zde.

přidal Břetislav Eichler dne 08.12.2013 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009