Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Šachový „Pohár města Bučovic“ s mezinárodní účastí

Na startu turnaje přivítal starosta Bučovic MUDr. Válek všechny účastníky i desítku hráčů s mezinárodními tituly - a nejen tradiční hosty ze Slovenska¸ ale i několik kvalitních šachistů z Maďarska¸ Bulharska a Ukrajiny. Pestrou a velmi kvalitní sestavu soupeřů  využili  hlavně domácí hráči a junioři z Vyškova a Brna k získání nových zkušeností.

Celkový pohled do sálu. Zdroj všech fotografií: Fotogalerie serveru Šachové správy

Na špici turnaje - první šachovnici od počátku hrál trojnásobný vítěz Poháru, mezinárodní mistr Vojtěch Plát. Získal 7,5 bodu z 9 možných a prémii za celkové vítězství. Přes porážku v posledním kole s mistrem Zoltanem Hajnalem, který se tímto vítězstvím se 7 body vyšvihl na 2. příčku. Mistr FIDE Kirill Burdalev získal 3. místo s 6,5 body.

Trojice vítězů Poháru města Bučovic 2013: IM  Zoltán Hajnal (Maďarsko), IM Vojtěch Plát (TŽ Třinec), FM Kirill Burdalev (Ukrajina)

Další pořadí: 4. IM Jaroslav Bureš (A64 Grygov), 5. FM Martin Šklíba (Loko Brno), 6. FM David Holemář (Moravská Slavia Brno) všichni 6 bodů. Prvním ze seniorů byl Jan Uhman (ŠK Hustopeče) na 10. místě, nejlepší dívka a žena Nataša Richterová (Loko Brno) skončila s 5,5 b. na 17. místě, cenu pro nejúspěšnějšího žáka převzal Vít Kratochvíl (TJ Náměšť) za 25. místo.

Partie 2. kola Nataša Richterová - IM Jaroslav Bureš 0-1

Nejlepší Bučovák Petr Kunčar (Loko Brno) skončil na 20. místě a za ním na 22. a 26. místě mladí Vyškováci Jan Čermák a Jiří Jireš (MKS). Z domácích hráčů byl nejúspěšnější Jiří Švestka na 30. místě se 4,5 body.

Kompletní výsledky od rozhodčích Jany Hejné a Tomáše Mouryce najdete zde.

Partie 7. kola IM Vojtěch Plát - FM Martin Šklíba 1-0

Pořadatele trochu zklamal malý zájem kolegů z blízkého okolí, když na turnaj přijeli i šachisté třeba z Havířova, Poruby, Jihlavy, Meziříčí, Vizovic, Vsetína nebo Starého Města. Statečně bojoval také nedávný účastník mládežnického MČR v rapid šachu dvanáctiletý Michal Zachrla (Klub šachistů TJ Bučovice) – 54. místo s 3 body.

Nejmladší účastník, domácí Michal Zachrla

Na 23. ročníku tradičního turnaje si zahrálo 60 šachistů a šachistek, mimořádnou kvalitu potvrzuje 24 zkušených šachistů s elem vyšším než 2000 bodů. Klub šachistů TJ Bučovice mohl turnaj uspořádat díky podpoře zastupitelů města, vstřícnosti Společnosti Katolického domu Bučovice a sponzorům z KPB Intra Bučovice a Koupelny Ptáček Vyškov. Děkujeme!