Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

KP v blesku družstev skromně a v pohodě

Skromná až skromňoučká byla účast na premiérovém ročníku Krajského přeboru čtyřčlenných družstev v bleskové hře. 8 družstev - to je skutečně bída. Nuž uvidíme 13. května ve Znojmě, jakou prestiž si vydobude celostátní finále. Od toho se bude odvíjet i další osud této soutěže na krajské úrovni.

Druhou stránkou nízké účasti byl pohodový průběh. 14 kol se zvládlo i s čekáním na Lokomotivu supící z Brna bez dálniční známky po místních okreskách místo obvyklého dálničního koridoru a s půlhodinkou na oběd za zhruba 3,5 hodiny. Finanční ceny si odnesl pomalu každý, paradoxně skoro nejvíce suverénně poslední družstvo Poštorné C, které bodovalo ve vyhlášených kategoriích do ELA 1800 i 1600. I při mimořádně nízké účasti se vyhlášený cenový fond 5000Kč krátil jen o cca 20-25%.

Nejspokojenější byla samozřejmě brněnská Lokálka, která po Poháru v rapid šachu vyhrála v prakticky stejném složení (Michal Šípek 10,5, Jaromír Veselý 11,5, Jan Kalendovský 10,0, Oldřich Šípek 14,0 - 100%!) i pomyslný pohár bleskový. Stejné bylo i pořadí na druhém místě - domácí Tatran Poštorná si až do poloviny turnaje brousil zuby na prvenství, ovšem po poledním párku a pivu přišel výklep 0,5:3,5 od Vyškova a o vítězi bylo rozhodnuto.

Mimochodem párky byly dobré (byť pro šetrné šachisty za 30Kč trochu drahé), židlí a stolů v sále Dělnického domu v těsné blízkosti nádraží habaděj, nějaký další turnaj tady určitě v budoucnu zase zakotví.

Na třetí místo překvapivě dosáhla Moravská Slavia Brno, která až v posledním kole těsně předstihla MKS Vyškov, jehož hráči sice měli nejvyšší ELA, ale chyběly jim tentokrát rychlé ruce. Ostatní družstva už sledovala boj o první příčky z uctivého povzdálí, ještě, že se rozdávaly už zmíněné prémie a tak i poslední družstvo bité jako žito mohlo mít při vyhlášení výsledků důvod ke spokojenému úsměvu.

Všechny výsledky, tabulky, přehledy a statistiky naleznete na stránce Wiener Zeitung. Pokud si postupně proklikáte názvy družstev v tabulce a odkazy na všechny přehledy nad tabulkou, uděláte si takový obrázek o turnaji, jako byste na něm sami hráli. V tomto je Swiss-Manager skutečně nedostižný.

přidal David Ciprys dne 29.04.2006 | sekce: Soutěže dospělých