Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Projekt podpory šachových oddílů a kroužků

Komise mládeže ŠSČR odstartovala projekt podpory šachovým oddílům v práci s mládeží. Cílem je navýšit počet registrované mládeže. Nemá jít jen o nějaké administrativní navýšení, podmínkou získání finanční dotace je totiž i to, aby děti hrály soutěže. Tím se mají eliminovat tzv. „mrtvé duše“.

 

Hlavní myšlenku projektu formuluje projekt podpory šachových oddílů a kroužků a přesné pokyny najdete v manuálu. Jako každá dotace i tato je spojena s nezbytným papírováním. I když na první pohled to může nezasvěcenému přijít složité, vyplňování tabulek není nijak časově náročné – autorovi tohoto článku to zabralo 70 minut (a to je Lokomotivy Brno početně nejsilnější mládežnický oddíl v kraji).

 

Do přiloženého formuláře se vypisují soutěže, kterých se děti účastnily. Zkratky soutěží najdete zde, u KP žáků rapidšachu se ještě dopíše místo konání turnaje (Brankovice, Břeclav apod.). V tiskopisu už uvidíte postup, jakým jsem vyplnil Lokomotivu Brno. Vyplňování soutěží velice usnadní náš přehled výsledků KP žáků v rapidšachu, kde je u soutěže, kterou hrálo nejvíce dětí, vše přehledně zachyceno.

 

V případě dotazů se můžete obrátit na autora tohoto článku. Nezapomeňte na uzávěrku pro odeslání formuláře, která je 15. října 2013! Na pozdější zaslání již nebude brán zřetel.

 

Pokud vše bude vyplněno OK, nakonec oddíl ŠSČR vystaví fakturu, na základě které v prosinci t.r. obdrží finanční dotaci (tu musí použít na trenéra dětí) a výukové materiály.

 

Pro účast v projektu je nutné mít minimálně osm registrovaných dětí, které z požadovaného přehledu odehrály alespoň dvě soutěže. U oddílů, které na minimální počet osmi dětí nedosáhly, nemá smysl formulář vyplňovat. Protože však republiková komise mládeže míní v tomto projektu pokračovat i nadále, je to výzva k rozšíření členské základny u dětí a mládeže a její aktivní zapojení do soutěží již pro tuto sezónu.

přidal Miroslav Hurta dne 21.09.2013 | sekce: Informace komisí


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009