Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Šachový víkend v Boskovicích

Tři šachové turnaje hostila o víkendu sokolovna v Boskovicích. Sobota patřila rapid turnaji "O putovní pohár TOPNET" a mládežnickému rapid turnaji "O pohárek TOPNET"¸ neděle bleskovému turnaji "O putovní pohár Makkabi" hranému jako krajský přebor. Více informací najdete na webu pořadatele.

Oba turnaje měly stejného vítěze, devatenáctiletého mezinárodního mistra Vojtěcha Pláta. Úřadující Mistr ČR v bleskovém šachu potvrdil své kvality a neprohrál jedinou z 24 soutěžních partií, které během víkendu sehrál.

"Vojta Plát je pravidelným účastníkem a každoročně končí na stupních vítězů, bleskový a rapid šach jsou navíc jeho doménou, kde stále hůře hledá konkurenci", zhodnotil jeho vystoupení ředitel turnaje Pavel Hubený. Ve výsledkových listinách se neztratil ani FM Vojtěch Zwardoň, který skončil v bleskovém turnaji druhý a v rapidu těsně třetí.

Turnaj mládeže ovládl David Němec z Kuřimi, z domácích se nejlépe umístil Jakub Probošt na třetím místě.

Krajským přeborníkem v bleskovém šachu se stal FM David Holemář z Moravské Slavie Brno, který skončil jen o jedno místo před IM Neklanem Vyskočilem z ŠK Duras BVK. Titul krajské přebornice získala Veronika Bartošová z Lokomotivy Brno. Jako jediná žena v turnaji ho měla jistý od prvního kola. Příliš se nebojovalo ani o tituly juniorských přeborníků do 18 a 20 let. Zvítězil Martin Blahynka a Oskar Hájek.

Vítězové sobotního Poháru TOPNET v rapid šachu

Organizátoři lákali hráče na bohatý cenový fond, nízké startovné a nabídli i levné ubytování, účast přesto zůstala za očekáváním. "Hodnotit účast v mládežnickém turnaji je těžké, zvlášť když po prázdninách řada kroužků teprve začíná, ale v otevřeném rapid a bleskovém turnaji jsme doufali v účast kolem 80 hráčů", prozradil Hubený. V rapidu startovalo 62, v bleskovém 48 hráčů. Na nízkých číslech se podepsala zejména malá účast hráčů z okolních klubů. Nejpočetnější výpravou se mohl pochlubit Spartak Adamov, který na sobotní rapid turnaj dorazil se šesti hráči. "Celkem jsme v rapid a bleskovém turnaji rozdali 47 finančních,  35 věčných a 20 speciálních cen v podobě pizzy a poukázek na oběd v restauraci Makkabi. V turnaji dětí dostal cenu každý", uzavřel ředitel turnaje.

Vítězové nedělního Poháru Makkabi v bleskové šachu

Ani komise rozhodčích neměla mnoho práce. Lehká nedorozumění se týkala pouze drobností. Věž postavená obráceně se slovem „dáma“ stále zůstává věží, případně že pád praporku je nutno reklamovat ještě před matem.

Domácím hráčům Makkabi Boskovice se příliš nedařilo. Výjimkou je 16. místo Libora Chloupka v bleskovém turnaji, kde obhájil své nasazení. Vzhledem k faktu, že šlo o jeho první turnaj po delší herní pauze, nepředvedl špatný výkon.

Pořadatelé děkují městu Boskovice, JmŠS a všem sponzorům za podporu – Restaurace Makkabi, Lamex Boskovice, DS Brno, Teluria Skrchov, Pivovar Černá Hora a.s., fa Libor Chloupek, TOPNET, Pizzeria Venezia, Auto-Vak a Star Computer P. Řehula.

přidal Milan Boháček dne 11.09.2013 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009