Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Senátorský rapid na Břeclavsku podruhé

Hajda není jen dřívější německý název města šachu zaslíbeného a sídla českého extraligového mistra (a také partnerského města Břeclavi) Nového Boru, ale rovněž jméno oblíbeného senátora Ing. Jana Hajdy hájícího v Senátu (nejen) zájmy jihomoravských vinařů.

Po loňském přesunu původně malého klubového turnájku z vinařského Pavlova do reprezentačního sálu Dělnického domu v Břeclavi

se snad podařilo založit tradici integrovaného turnaje "napříč generacemi a výkonností" pro malé i velké, pro ostřílené okresní borce i neregistrované fandy.

Cesta k plnému sálu je však ještě dlouhá. Po loňských 22 borcích neuspokojilo optimistické představy pořadatelů ani letošních 32 účastníků, byť jim udělala radost trojice neregistrovaných nováčků, kteří si přišli zahrát podobný turnaj poprvé v životě.

Mezi "profíky" byli hlavními konkurenty obhájce loňského prvenství Dalibora Mlénského z Hustopečí druholigoví borci Prušánek žijící však v Břeclavi a v Mikulově Andreas Teuber, Milan Seget a Josef Mayer.

V krátkém šestikolovém turnaji hraném tempem 2x15 minut + 3 sekundy na tah bylo každé zaváhání fatální. Josef Mayer prohrál už ve 3. kole s Andym Teuberem, stejně jako Dalibor Mlénský s Oskarem Hájkem. Prvně jmenovaný hráč ztratil všechny naděje další prohrou se Stanislavem Jurákem.

Předseda Okresního šachového svazu Standa Jurák nesedí za šachovnicí často, ale stejně jako loni dokazoval, že bafuňáři nejsou jenom ke schůzování. Ve stejné době zuřil na první desce boj

Andyho Teubera s nekompromisním Oskarem Hájkem a na druhé šachovnici souboj Dalibora Mlénského s Milanem Segetem. Oba bílí vyhráli, ale pro Milana Segeta měla prohra i malé plus. Jako jediný z čelní skupinky se tím vyhnul souboji s Andym Teuberem a po závěrečné zkušené výhře s Oskarem Hájkem se mohl těšit ze třetího místa. Skvěle disponovaný Andy Teuber

přehrál v pátém kole černými nejlepšího seniora Jana Kocába a v posledním kole si mohl dovolit nabídnout hned s úvodním tahem remízu Daliboru Mlénskému a zahrát si s ním jen volnou blicku. Po skvělém výkonu 5,5/6 převzal Andy přímo od senátora zlatý pohár a senátorské víno, stříbrný, ale s titulem okresního přeborníka v rapid šachu, skončil Dalibor Mlénský a bronzový Milan Seget. Celkové výsledky najdete zde.

Nejlepším seniorem byl vyhlášen Jan Kocáb z Břeclavi,

nejlepším juniorem Oskar Hájek z Břeclavi

a nejlepším borcem s ratingem do 1800 Jan Korcián z Poštorné.

Už o hodinu a půl dřív skončil turnaj "amatérů", tedy dětí a neregistrovaných dospělých. O prvenství se utkali dva tatínci Zdeněk Kamenský z Břeclavi a Franck Chauvin z Lanžhota. Franck získal bílými velmi nadějnou pozici s postouplým volným a-pěšcem,

ale chvilková nepozornost ho připravila o věž i vítězství v partii a turnaji. Z dětí jim nejvíce konkurovali Vojtěch Rožnovják (vlevo), Matěj Mereda a David Kamenský (zády). Celkové výsledky najdete zde.

Nějakého vyhlášení alespoň ve věkové kategorii se však dočkali téměř všichni

a tak se turnaj stal příjemnou předprázninovou relaxací. Na české (nikoliv sousední rakouské) šachové poměry běžel turnaj netradičně nikoliv dopoledne, ale až v neděli po obědě od 14 do 18 hodin. Přes jisté komunikační drhnutí v přípravě (asistent pana senátora byl v lázních) šlo vše ostatní hladce a mimořádně přátelsky, takže na konci příštího června opět nashledanou!

přidal David Ciprys dne 05.07.2013 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009