Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Akademické Brno dobylo Prahu

Titul Akademických mistrů České republiky si z Otevřeného akademického MČR čtyřčlenných družstev v rapid šachu odvezli studenti z Masarykovy univerzity - tato jednoduchá věta ale nijak nevystihuje urputné boje brněnských studentů o celkové vítězství.

Celkové výsledky najdete zde, fotogalerii zde, stránku Českých akademických her zde

Letošní ročník AMČR byl docela v ohrožení. V Praze vrcholily povodně a původní místo konání leží poblíž těžce zkoušených míst nedaleko Tróje. Budova sama nebyla zaplavena, ale příjezdové komunikace byly uzavřeny. Stáli jsme před rozhodnutím pořádat či nepořádat naši akci.

Vše bylo připraveno, čekali jsme jen na zprávy, zda bude otevřena komunikace a budova MFF UK. V pátek v dopoledních hodinách dostáváme zprávu, že stále nefunguje voda v budově. Naštěstí náš turnaj zachránili hlavní organizátoři z FTVS, kteří nám nabídli kongresový sál své fakulty.

Díky povinné registraci všech studentů, jejich emailovým adresám a zveřejnění výzvy na novoborském šachovém serveru a webu ŠSČR o změně místa jsme stihli všechny obeslat a na poslední chvíli nasměrovat do náhradních prostor. Náš dík tedy patří vedení Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy a všem účastníkům, kteří došli v plném počtu, jak se přihlásili.

Mistrovství pořádali společnými silami domácí Univerzita Karlova, Fakulta tělesné výchovy a sportu, Šachový klub Lokomotiva Brno ve spolupráci s Šachovým svazem České republiky v rámci Českých akademických her PRAHA 2013. Podmínkou České asociace univerzitního sportu ČAUS byly 4 vysoké školy a 6 družstev. Celkově se turnaje zúčastnilo 10 týmů – 7 studentských (UK, ČVUT, MU, VUT v Brně) a 3 absolventské. V týmech hrálo 45 hráčů, z toho pak bylo 5 děvčat. Na druhé akademické mistrovství sice slabší účast, ale co do kvality pak vynikající ( WGM - 1, WIM - 1, GM - 1, IM - 2, FM – 6).

Atmosféra mistrovství byla přátelská a pohodová. Favorizovaná družstva byla 4 studentská ze čtyř největších vysokých škol v ČR. Jednička Studenti Karlova Univerzita A (rating 2320), dvojka Studenti ČVUT A (2311), trojka Studenti VUT v Brně (2282), čtyřka pak Studenti Masarykova univerzita (2250). V závěsu pátí absolventi MFF UK OLD SCHOOL (2225),

šestí Studenti Karlova Univerzita C (2219) a sedmí FF UK (2161). Sestavy nabité, napětí i rivalita hráčům jiskřila z očí, vyhrát ale může jen jeden tým. A tak se i stalo. Dva týmy měly shodný počet 15 zápasových bodů, proto o první místo rozhodovalo pomocné hodnocení - součet získaných bodů na jednotlivých šachovnicích.

Všem účastníků ještě jednou děkujeme za jejich účast, fér hru a podporu našeho počínání. Věříme také, že svou kvalitou přesvědčí i další studující šachisty také z jiných než brněnských a pražských vysokých škol k účasti v příštím ročníku. Nějak totiž nemůžeme uvěřit tomu, že šachisté studují jen v Praze a v Brně.

Zkrátím to a vyhlásím celkové vítěze i Akademického mistra ČR.

Obě prvenství absolutně i mezi studenty urvalo družstvo Studenti Masarykova univerzita. GRATULUJEME!

1. Studenti Masarykova univerzita (uprostřed nahoře), 2. Studenti Karlova Univerzita A (vlevo dole), 3. Studenti VUT v Brně (uprostřed dole), organizátoři: PaeDr. Jaroslav Sedláček – FTVS (uprostřed nahoře), Ing. Břetislav Eichler - ŠK Lokomotiva Brno (vpravo), Mgr. Ing. Eva Pekárková, Ph.D. – ředitelka turnaje (vpravo)

1. místo – Studenti Masarykova univerzita
Jiří Kočiščák (8,5), David Varga (6), Slavomír Sremaňák (6,5), Peter Zavacký (5)

2. místo – Studenti Karlova Univerzita A
Martin Petr (5), Martin Ondruš (6), Joel Jančařík (8), Jan Oreský (5,5)

3. místo – Studenti VUT v Brně
Cyril Ponížil (2,5), Eva Kulovaná (4,5), Josef Kratochvíl (5), Václav Fiala (7,5)

Jednotlivé šachovnice a Dream team mistrovství:

1. šachovnice: Jiří Kočiščák (8,5) Studenti Masarykova univerzita
2. šachovnice: Luboš Roško (7) Studenti ČVUT Praha A
3. šachovnice: Joel Jančařík (8) Studenti Karlova Univerzita A
4. šachovnice: Václav Fiala (7,5) Studenti VUT v Brně

Eva Pekárková
Břetislav Eichler

přidal Břetislav Eichler & Eva Pekárková dne 12.06.2013 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009