Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Kyjovský koník poprvé

"Nechcete přijet ve středu 8. května na malý turnaj dětí do Kyjova?", optal se na krajském přeboru žákovských družstev v Ratíškovicích známý organizátor skvělých mládežnických akcí i recesního BudChess Cupu Evžen Klímek.

Za nejvýše nasazeným Michalem Skalkou z Veselí nad Moravou zahajují turnaj Evžen Klímek, Ivan Pařízek a Josef Šebesta

Z malého turnaje "pro Kyjovjáky a okolní" uspořádanému k 90. výročí organizovaného šachu v Kyjově se vyklubal pěkný turnaj pro 34 dětí do 15 let z 10 okolních klubů s ambicí pokračovat pod názvem Kyjovský koník i v příštích letech.

Celkové výsledky najdete zde, k výsledkům jednotlivých kol a dílčímu pořadí se můžete proklikat zde, na web pořadatele Š.K. 1923 Sokol Kyjov se podívejte zde, fotky Stanislava Vémoly si můžete prohlédnout zde.

V malém sále kyjovského Domu kultury našly děti téměř ideální prostředí rušené jen piruetami pracovníka technických služeb řádícího na pekelném stroji sekajícím trávu v parku za okny. Ovšem děti plně zaujaté hrou hned tak něco nevyruší...

Kromě několika málo zkušených borců z přeborů mladších žáků i dorosteneckých lig hráli převážně začínající adepti šachového řemesla a tak mohlo občas dojít i k soubojům Davida s Goliášem s často překvapivým koncem.

 

Nejvíce mezi mrňousy překvapil Michal Londin z Vracova (ročník 2007), který jako jediný hrál s ručičkovými hodinami, protože měl ještě problém luštit rychle se měnící číslice na digitálních hodinách,

ale předváděl pěkný a promyšlený vývin figur, byť občas doprovázený pochopitelnými ztrátami materiálu pramenícími z nepozornosti. Nakonec uhrál pěkné dva body a sklidil velký potlesk při vyhlášení nejmladšího účastníka.

Naopak nejzkušenějšími borci byli Michal Skalka z Veselí nad Moravou a domácí kyjovský Marek Jagoš. Oba také trvale obsadili nejvyšší šachovnice a po přesvědčívém vítězství Michala Skalky ve vzájemné partii černými figurami

si v tomto pořadí rozdělili první dvě místa. Třetí skončil mladší z vyškovských bratrů Vémolových Šimon, současně nejlepší hráč do 10 let.

Nejlepším borcem do 12 let byl vyhlášen celkově pátý Štěpán Vémola

a vítězem nejmladších žáčků do 8 let Vojtěch Rožnovják z Tatranu Poštorná.

Nejlepší dívčinou se stala Zuzana Šebestová z Vracova hájící společně se sestrou Pavlínou barvy agilního ŠK Kvasaco Vacenovice.

Dárkové tašky od pozorného kolektivu pořadatelů nedostali jen vítězové, ale kompletně všichni účastníci. Hru malých šachistů natáčel a organizátory zpovídal redaktor televize Slovácko a tak se tam občas mrkněte, jestli už stačil sestříhat slibovanou reportáž. Turnaj hraný na 7 kol 2x15 minut běžel jako hodinky a končilo se s předstihem. Nebyla nouze o humorné příhody, jako např. když bílý v následující partii vyhodil soupeřovu figurku králem a v zápalu boje vše odstranil ze šachovnice. Až po hodné chvíli a mnoha tazích si oba soupeři všimli, že bílá pozice je "nějaká divná" a krále vrátili zpět do hry.

 

Ještě více bylo dramatických okamžiků, v závěrečných časovkách byla kolem zbylých šachovnic hlava na hlavě.

Kdo chtěl, mohl se vyřádit v rozsáhlém vestibulu s restaurací nebo před Domem kultury přímo naproti největšímu kyjovskému klenotu - krásně zachovalé a zrestaurované renesanční radnici.

Pěkný turnaj v pěkném prostředí, přejme mu, ať vydrží!

přidal David Ciprys dne 08.05.2013 | sekce:


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009