Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Jihomoravský přebor ve Fischerově šachu

Na fischerky jsem se těšil obzvlášť. Termín jsme zvolili více než vhodný - hráli jsme v den nedožitých sedmdesátých narozenin Bobbyho Fischera, jenže. Tušil jsem, že letos účast nebude taková jako vloni.

Proti bylo hned několik termínů. Pásci se díky zaspání někoho na kraji přesunuli do našeho termínu, když se minulou sobotu (běžný a zavedený termín Pásků již 12. rokem) hrál KP dorostu. Současně začalo 9. března MČR mládeže v Koutech. Kouty nám tak vzaly Adama Dvořáka a Milana Šnorka.

Přes síto o hodinu dříve a ve stejné klubobně začínajících Pásků se nedostali již dříve na fischerky přihlášení David Holemář a Michal Šípek, kteří se na naléhání blicařů přidali hrát "normální šachy". Většina z nich sice dosud hraje Fischerovy varianty, ale k této Fischerově radosti si cestu ještě nenašla.

Našli se ale dva šílenci (Zwardoň, Eichler), kteří se rozhodli podpořit turnaje oba a několik souběžných partií sehráli se dvěma soupeři najednou. Vojta hrál tak výborně, že fischerky vyhrál a Pásci mu unikli jen lehounce mezi prsty.

Krajský přebor JmŠS nakonec sehrálo 11 fanoušků. Za všeobecného souhlasu jsme přidali dvě kola a sehráli turnaj každý s každým v tempu 2 x 15 min. Bylo to pravda náročnější, ale spravedlivé. O několik zajímavých výsledků se s Vámi můžeme taky podělit. Například Slavomír Sremaňak porazil Vojtu Zwardoně a o vítězství v turnaji se připravil přehlédnutím jednoho tahu s Vladimírem Palasem, pro kterého to tak byl jediný získaný bod. Co se dá dělat.

Vítězem turnaje se tak stal Vojtěch Zwardoň (9 bodů) před Slavomírem Sremaňákem (8), Martinem Šenkýřem, Martinem Hoškem a Lukášem Mikulů (všichni 6,5 bodů). Krajským přeborníkem se stal Slavomír Sremaňak z Lokomotivy Brno.

Konečné výsledky najdete zde

Na fotogalerii se podívejte zde

Tabulku a pár dalších informací najdete v článku Jana Kalendovského

přidal Břetislav Eichler dne 11.03.2013 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009