Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Základní turnaj - 11. kolo

Základní turnaj se pomalu, ale jistě přehoupl jedenáctým kolem do závěrečné třetiny. K dnešnímu utkání v hrací místnosti Lokomotivy Brno zasedlo patnáct dvojic.  Malou senzací je prohra vedoucího hráče Petra Kučery s Vladanem Hrdličkou. Navíc nešlo o dlouhou partii – toto utkání skončilo jako jedno z prvních! Šéf bystrckých šachistů Jiří Řehůřek provedl velmi pěkný útok na bílého krále, a když si pečlivě ohlídal hrozby matu na osmé řadě, dovedl útok do konce a zvítězil. Naopak jedna z nejdelších partií se hrála v utkání Válek - Zikan: tato partie i upoutala pozornost mnoha diváků. Bílý velmi silně útočil na černého, měl ale na hodinách necelých 5 minut proti černého 15 minutám. V této situaci černý útok odrazil a dokonce i materiálově vyrovnal. Jeho král ovšem nestál nejlépe, což vedlo ke ztrátám, a bílému se podařilo i přes nedostatek času partii vyhrát.
 
Boj o čelo tabulky se tak dnešním kolem hezky zdramatizoval. Stále sice vede s 9 body Petr Kučera (ŠK Bystrc Oilers), ale se stejným počtem bodů se na druhé místo těsně za něj dotáhl Petr Krejčí (ŠK 64 Brno) a v závěsu na třetí příčce průběžného pořadí číhá Milan Šnorek (AD Jičín) s 8.5 body. Průběžné pořadí turnaje můžete najít na stránkách chess-results.
 

Turnaj pokračuje v úterý 5. března dvanáctým kolem – propozice ke stažení můžete najít zde.

přidal Miroslav Hurta dne 26.02.2013 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009