Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Open Brno - tisková zpráva po šestém kole

III. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN BRNO 2012 se koná ve dnech 10.-17.11.2012 v prostorách hotelu Brno - akce se koná za finanční podpory města Brna.

V rámci  festivalu se konají následující turnaje:
- mezinárodní šachový turnaj započítávaný do světového žebříčku ELO FIDE (10.-17.11.)
- mezinárodní turnaj v rapid šachu (11.11.)

Na startu hlavního turnaje se sešlo 73  účastníků z Německa, Polska, Rakouska,  Bulharska, Ruska, Ukrajiny, Anglie, Islandu, Slovenska, Lotyšska, Rumunska, Izraele a České republiky. Mezi největší favority turnaje patří ruští mezinárodní velmistři  Alexander Potapov a Mikhail Ivanov (ten však nastoupil až od třetího kola a dvoubodové manko bude velmi těžko dohánět) a FM Jiří Kočiščák, který je nejvýše nasazeným hráčem.

Po 6. kole je v čele dvojice hráčů Burdalev (Ukr.), který povolil svý soupeřům jenom 2 remízy a Kočiščák, který vyhrál všechny své partie, ale nastoupil až od 2. kola. Velkým překvapením jsou výsledky Václava Chládka, který ve 2. kole porazil favorizovaného Kuchynku a remizoval další 4 partie s hráči s ELO v průměru o 250 bodů vyšším.

Hlavní turnaj – pořadí po 6. kole:

atd.

Turnaj v rapidu se stal kořistí Evgenye Golcmana, který ztratil pouze 1 bod za 2 remízy. Druhé místo obsadil Potapov a třetí Burdalev z Ukrajinny. Nejlepším českým hráčem byl na 4. místě Holemář z Brna.