Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

V Brně zahájil prvním kolem základní turnaj

Že už skutečně začala šachová sezóna, se v klubovně Lokomotivy Brno pozná podle toho, že první listopadové úterý prvním kolem zahájil společně se základní soutěží družstev i základní turnaj jednotlivců. Pod vedením rozhodčího Jana Čejky zasedlo k základnímu turnaji hraným tempem 2 x 1 hodina na celou partii dvanáct dvojic. Přesně dle pravidel švýcarského systému byli hráči rozděleni podle nasazení do dvou polovin a rozlosováni. Rozdíl v nasazení u každé dvojice byl v průměru 300 ELO bodů, ale pokud byste řekli, že výsledek byl tím předem jasný, ošklivě byste se spletli. Ačkoliv překvapivé výsledky v šachu nikdy nechyběly, v tomto prvním kole se jich přeci jen urodilo více než dost – čtyři partie skončily jinak, než by se podle nasazení mohlo předpokládat. O koho konkrétně šlo, nebudeme prozrazovat, jen si klikněte na odkaz na stránky soutěže v začátku tohoto článku.

 

Za poznamenání jistě stojí, že věkový rozdíl mezi nejstarším účastníkem prvního kola Jaroslavem Křivánkem a nejmladším hráčem Tomášem Kocim je úctyhodných osmdesát let!

Inu, šachy jsou skutečně hrou všech generací.

přidal Miroslav Hurta dne 08.11.2012 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009