Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Bystrc poráží Lokomotivu D a oba celky komentují

Souboje bystrckých Olejářů s brněnskou Lokomotivou mívají specifickou atmosféru. Nejsou vypjatými derby tradičních městských rivalů jako mače Lokomotiva - Duras nebo za starých časů Lokomotiva - Universita, ale spíše přátelskou zkouškou mladšího bráchy, jestli už odkoukal dost od staršího sourozence, aby se mu mohl postavit jako rovný rovnému.

Za přátelskou atmosférou stojí i několik bývalých a dva současní hráči Lokomotivy v barvách Bystrce. Jedním z nich je Jan Kalendovský, jemuž vstřícný soupeř nabídl remízu hned v úvodu. Lehce konsternován píše, že v družstvech se mu to po prvním tahu ještě nestalo. Něco jiného je nabídka před prvním tahem, tu už učinili mnozí...

A kdeže se tak píše? V reportáži Jana Kalendovského o nedělním zápase v KP I. na stránkách ŠK Bystrc Oilers.

Jeho postřehy můžete ihned konfrontovat s komentářem kapitána Lokomotivy.

Dá říci, že oba reportéři viděli průběh zápasu podobně. Než se vrhnete do čtení podrobnějších zpráv, mrkněme na dvě fatální přehlédnutí v mžiku měnící zápasové prognózy. Nejprve se utnul domácí borec v partii Jan Uhmann ml - Jiří Kubíček. Sotva černý přesunul jezdce z b6 na a4, chytil se za hlavu a zoufale ukázal na pole b5, kde skutečně vzápětí přistál soupeřův střelec a obral ho o kvalitu.

Podobně zklamaly černé figury hostujícího Františka Růžičku. Už několik tahů bylo zřejmé, že zatoulaný bílý kůň Reného Přibyla zaplatí svou loupež černého pěšce na h5 životem, když tu vůdce černých figur pravděpodobně přehodil tahy a místo 36. ... Sf7 s odchytem jezdce zahrál Kf7?, načež se bílý s tempem dostal králem přes d4 na e5 a koně vysvobodil přes f6.

 

Z vyhrané koncovky rovnou do prohrané, z minimálně remízového zápasu k jednoznačné prohře 3 : 5, šachy jsou hrozně krutá hra...

přidal David Ciprys dne 27.10.2012 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009