Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

František Vykydal osmdesátiletý

Dnes, 5. října, se dožívá osmdesátky živá legenda brněnského šachu František Vykydal, déle než půlstoletí přední reprezentant brněnského šachu a rekordman v počtu sehraných turnajů a naježděných šachových kilometrů.

Podle přesných záznamů Jana Kalendovského je František Vykydal trojnásobným finalistou uzavřeného mistrovství republiky z let 1968, 1983 a 1991, trojnásobným medailistou extraligy s Lokomotivou Brno v letech 1957, 1964 a 1965, vítězem bezpočtu klasických, rapid i bleskových turnajů a také mezinárodním rozhodčím a všestranným šachovým funkcionářem.

František Vykydal je však především nedostižným šachovým praktikem, který si jako někdejší kalkulant dokáže v každé partii rychle spočítat "odkuď pokuď a co za to". Snad právě proto zůstává i v osmdesáti nepřekonatelnou překážkou pro všechny "saláty", kteří to v šachu nedotáhli alespoň na kandidáta mistra. "Těch prvních dvacet tahů, cos nad nimi seděl skoro dvě hodiny, jsi tam mohl natahat za pět minut..." zpražil autora těchto řádků, právě když chtěl sám sebe politovat, "v časovce jsem to zkazil, ale v zahájení jsem stál líp a kdyby..."

Jenže zrovna na Františka Vykydala žádné kdyby neplatí. Efekty, kudrlinky, vytáčky a plané řeči, to není nic pro něj. Používej zdravý rozum a říkej, co si myslíš, mohlo by být jeho heslem - "Možná je to blbost, ale tak to vidím já..."

Za všechny nespočetné příznivce a fanoušky čilého seniora, který po "berličkovém období" opět běhá jako mladík, přejeme vše nejlepší a řadu dalších let na výsluní jihomoravského šachu!

A samozřejmě obrovský dík za vše, co za půlstoletí pro šachovou hru vykonal. Ať jej jako dosud chrání všichni šachoví svatí,

ať mu vydrží zájem o veškeré šachové dění

a ať je vždy obklopen šachovými přáteli, kteří si rádi poslechnou zážitky z jeho bohatého šachového života!

přidal David Ciprys dne 05.10.2012 | sekce:


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009