Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

O pohár bystrcké radnice aneb Kde je ten pan Kalendář?

Pohár bystrcké radnice je za námi, nová šachová sezóna v Brně odstartovala! Začátek září patřil šachistům ve Společenském centru v Brně-Bystrci už po osmnácté a zlé jazyky tvrdí, že volbou termínu v prvním zářijovém týdnu si ředitel turnaje a boss místního klubu Bystrc Oilers v jedné osobě organizuje kromě turnaje i největší šachovou narozeninovou párty v Brně.  Letos slavil "poslední padesátiny v životě" a tak příští rok při šedesátce bude gratulantů určitě ještě více. Ale ani letos jich nebylo málo - celkem 68 a mezi nimi dva mezinárodní mistři a čtyři mistři FIDE.

Výsledky turnaje najdete zde

Od ranního vstávání a dlouhé jízdy tramvají "do Bystrca" přes zřejmě už tradiční vyvolávání "Kdo má ještě materiál a nepostavil ho?!"

(fotka je z loňska, letos se všichni fotografové soustředili jen na hru a nefotili), úvodní vlastní katastrofu se soupeřem o několik set Elo bodů lehčím - kdo by to byl do něj řek ,

35. Vf5! a černý je v ... neřešitelné situaci  (P. Menčík - J. Kalendovský 1-0)

řadu pěkných momentů v dalších partiích

Černý hledal matový motiv a našel jej: 1. ... Vd2 2. h5 d5+ 3. Kf3 Vf2 mat! (P. Kičmer - S. Sremaňák)

až po půlnoční rozjezd autobusů od jedné z bystrckých hospůdek nás provede tradiční zpravodaj Jan Kalendovský. Také se dozvíme, jak se z váženého publicisty pana Kalendovského stane "hej počkej" Kalenďák a nakonec pan Kalendář.  Což mimochodem od jedenáctileté účastnice ME mládeže v Praze Elišky Vavřínkové nebylo tak úplně "mimo mísu", protože výraz kalendář má původ ve slově kalendy označujícím první den v měsíci u starých Římanů...

Fejeton Jana Kalendovského si přečtěte na stránkách ŠK Bystrc Oilers

přidal David Ciprys dne 10.09.2012 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009