Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Soupisky a rozlosování KP I. poznáme do 3 týdnů

Zatímco ligové soutěže byly rozlosovány už při Czech Openu v Pardubicích 21. července, losování krajských soutěží proběhne až v sobotu 22 září v Brně - letos poprvé je pro účastníky nepovinné a kapitáni i šachová veřejnost si je můžou a nemusí přijít osobně zkontrolovat.

Pokud na losování začínající v 9:00 v klubovně Lokomotivy Brno přijdete, můžete se po losování podívat na schůzi jihomoravské Komise mládeže od 10:30 nebo se přesunout pár zastávek tramvají dále do Králova Pole a v reprezentačním prostředí Semilasa se podívat (motorizovaní borci by si stihli i zahrát) na Pohár a Pohárek BVK (na loňský můžete mrknout zde).

Komise rozhodčích slibuje, že ti, kteří zůstanou na Lokomotivě, budou mít možnost absolvovat první půlden školení rozhodčích II. třídy, ale propozice zatím nikde nevisí.

Zato následující den v neděli 23. září budou mít všichni rozhodčí těžké dilema, jestli přijít tamtéž na školení a seminář rozhodčích III. třídy a také seminář rozhodčích nejvyšších tříd nebo vyrazit do Boršic na tradiční burčákový blicák zkontrolovat, zda zakázaný podpůrný prostředek způsobuje ještě "euforii a pocit uvolnění" nebo už "depresi, ztrátu koordinace pohybů, sníženou vnímavost, prodloužení reakce, útlum rozumových schopností a agresivitu".

Do 17. září musí účastníci KP I. odeslat vedoucímu soutěže soupisky. Hrají tyto týmy:

1. Lokomotiva Brno B
2. ŠK Garde Lipovec
3. ŠK Bystrc Oilers
4. TJ Znojmo
5. ŠK Duras BVK Brno C
6. ŠK 64 Brno
7. ŠK Lokomotiva Brno D
8. Orel Ořechov
9. ŠK Lokomotiva Brno C
10. MKS Vyškov
11. SK Tetčice
12. ŠK Hodonín

Určitě jste si všimli, že chybí Slavoj Velké Pavlovice, který se po delším rozvažovaní vzdal postupu a nahradil jej druhý tým v pořadí KP II. C ŠK Hodonín.

Letošní KP I. opět slibuje mimořádnou vyrovnanost. Nahoru bude chtít určitě jedna Lokomotiva a pravděpodobně opět i Lipovec, kandidáty na cestu dolů budou nejspíš všichni tři nováčci a kdo ví, jak se v Lokomotivě vyrovnají se třemi družstvy a v Ořechově s odchodem svého dlouholetého kapitána.

O počtu sestupů letos rozhodne přímý souboj 8 Jihomoravanů a 4 Zlíňáků ve II. lize E. Každý ať si šance jihomoravských týmů na záchranu v lize spočítá sám, ale málokdo asi dojde k nějakému vysokému číslu...

Na obsazení skupiny se bohužel můžeme podívat jen na mapě (skupinu E tvoří fialové týmy, kroměřížská dvojka hraje - jistě s velkou radostí  s Ostravákama). Ačkoliv bylo losování před měsícem a půl, na stránce soutěže zatím vládne prázdninový klid...

přidal David Ciprys dne 02.09.2012 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009