Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Trade Fair Chess Festival se přehoupl do druhé poloviny

Je středa, pátý den brněnského festivalu, FIDE open si dnes odbude páté kolo. Festival má za sebou hned několik povedených doprovodných akcí - letos si totiž hrajeme od rána až do noci a nejsou to jen šachy. Někteří se dokonce i hýbou na hřišti a nad jinými stoly.

Výsledky FIDE turnaje najdete zde, národního turnaje zde, stránky turnaje zde, odkaz na on-line přenosy zde, program festivalu zde a stránky pořádající Lokomotivy Brno zde

Od zahájení jsme tak stihli v sobotu dopoledne simultánku s velmistrem Cvekem, odpoledne jsme si střihli 9 kol v rapid tempu na 2x15 minut. V neděli jsme se všichni trochu zklidnili a odehráli jsme 2 kolo FIDE openu.

I na začátek je dvoukolo docela náročná záležitost, zvláště pak pro hráče přejíždějící z jiných turnajů. Vše ale většinou zvládli, i když některé překvapení jsme zaznamenali - Adam Dvořák - GM Vadim Shishkin 1/2, IM Alois Lanč - Martin Hošek 1/2, Vlastimil Lička - IM Neklan Vyskočil 1/2, Lucie Bartošová - IM Aleksei Kireev 1/2,

Patrik Štěpán - Dalibor Číp 1/2. Pro silné hráče nepříjemnost, pro jejich soupeře velký úspěch. V odpolední kole došlo k dalším překvapením - IM Vojtěch Plát - Šimon Macharáček 0-1, Václav Pekař - GM Vladimír Talla 1-0, Jiří Musil - IM Andrejs Strebkovs 1/2, Benedikt Hofírek - Jakub Roubalík 1-0.

Do FIDE Openu se letos přihlásilo 88 hráčů a rating turnaje se opět mírně zvedl na 2052 (vloni 71 hráčů a rating 2036). Turnaj zaznamenal nárůst nejen kvantity, ale i kvality. Vždyť průměr první desítky dělá skvělých 2462! Dorazilo 5 velmistrů, 13 mezinárodních mistrů, a 5 národních mistrů a jedna mistryně z celkem 10 zemí. Museli jsme oželet ztráty reprezentantek Evy Kulované, Terezy Olšarové i Petra Veličky, kteří bojují na Olympiádě v Turecku. Všem reprezentantům držíme pěsti a o výsledcích průběžně informujeme účastníky festivalu.

V pondělí se 15 hráčů došlo protáhnout do pingpongové herny Hravý Bar a sehráli zde malý asi 3,5 hodinový turnaj. Celkově zvítězil Martin Paulík před Josefem Kratochvílem, Dominikem Parákem a bramborovým Mariánem Kantoríkem.

Fotky a výsledky najdete zde.

V pondělí dopoledne také začal národní Open dvou generací. Přihlásilo se šestnáct hráčů a převažují mládežníci (14) nad seniory (2). V pondělí sehráli tři kola a naplno bodoval Filip Šolc (3 body) z Hradce Králové před Lokomotivákem Miloslavem Doškařem s 2,5 body.

Pondělní odpoledne pokračoval FIDE Open třetím kolem a zaznamenal další překvapivé výsledky. IM Marián Kantorík - GM Robert Cvek 1/2, IM Sebastian Plischki - Benedikt Hofírek 1/2, WFM Michaela Svobodová - IM Evgenij Piankov 1/2, Adam Dvořák - IM Aleksei Kireev 1/2.Úterý dopoledne opět patřilo míčové hře, tentokrát to byl nohejbal. Hrálo se ve sportovním areálu VUT a šestice šachistů si na poledním slunci pěkně do červena obarvila většinu svého těla. Zvítězila dvojice Skácelík - Novák, před Kalod - Sremaňák a Pepa a Milan Kratochvílovi. Atraktivní fotky pohybujících se šachistů shlédnete zde.Účastníci národního Openu sehráli další tři kola a po šestém kole se do vedení dostal Filip Krajíček s 5 body z brněnské Lokálky před Filipem Šolcem a Miloslavem Doškařem (oba 4 body). Filip Krajíček zabral a oba hráče přehrál. Závěr bude ještě zajímavý. Výsledky najdete zde.

Úterní 4. kolo ve FIDE openu již svedlo k šachovnicím favority a opět došlo na zajímavé výsledky - IM Honza Bernášek remízoval s GM Evgeniem Gleizerovem, když remízu přijal až na druhý pokus.

GM Robert Cvek po dlouhé partii přetlačil GM Vladimíra Sergeeva. GM Vadim Shishkin hrál taky dlouho, ale nestačilo to a podruhé zaváhal a prohrál s IM Andrejsem Strebkovsem. Ben Hofírek je opět při chuti a zremizoval IM Vasilije Gagarina. Ben zatím uhrál perfo 2356 a 3,0 body! Favorité pozóór!

Dalibor Číp po boji uhrál remízu s GM Vláďou Tallou, Adam Dvořák s černými figurami udržel na uzdě Petra Pokorného. Taky Adam má zatím uhrál zajímavé perfo 2289 a 2,5 bodů. IM Evgenij Piankov jen remizoval s Jiřím Stehlíkem. Výsledky najdete zde.

Dnes se tedy překulíme do druhém poloviny festivalu a těšme se na další překvapení. Šest hráčů má 3,5 bodu a půl bodu za nimi číhá 13 tříbodových. Máme se na co těšit.

Ve čtvrtek nás od 10:00 hodin čekají Fischerovy šachy - rapid na 9 kol 2x15 min. V 9:00 chystá Dosi Točev výpravu na Špilberk - sraz u hotelu Družba.

V pátek INGOLS šachy taky v rapid tempu 2x15 min a kola podle stavu účastníků. INGOLSY zatím nehraje moc hráčů, ale není třeba se obávat nějaké prohry - je to hlavně supr zábava.

V sobotu se těšte na BLITZKI - Zahrajeme si s pravidelnými účastníky Pásků. které bych chtěl tentokrát pozvat do jiné hrací místnosti na Podnikatelskou fakultu VUT a hrajeme od 10:00

Neváhejte a dojděte si taky něco zahrát. Nezapomínejte, že kdo si hraji - nezlobí. Stránky turnaje najdete zde.

přidal Břetislav Eichler dne 30.08.2012 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009