Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Brněnská šachová škola - letošní pořadatel sedmi táborů a rekreačních pobytů

Léto je v plném proudu a s ním i sezóna šachových táborů a rekreačních pobytů. V našem kraji je na tomto poli nejčilejší občanské sdružení „Brněnská šachová škola“, která ve spolupráci se šachovými kluby Lokomotiva Brno, A64 Grygov a ŠK Tetčice letos připravila (anebo připravuje) neuvěřitelných sedm akcí tohoto typu.

 

Po zahřívacím květnovém kolečku, kdy byly připraveny týdenní pobyty pro školní děti v Tatranské Lesné a italském Caorle, hlavní akce v těchto destinacích proběhly hned začátkem letních prázdnin. O jejich průběhu jste již byli informováni na těchto webových stránkách.

 

Nejpočetnější (zájem byl takový, že pro naplnění kapacity základny museli pořadatelé poslední zájemce už odmítat) a také organizačně nejnáročnější akcí byl tábor v Domašově, jenž proběhl pod vedením mezinárodního mistra Richarda Biolka st. v Domašově ve dnech 25. června – 8. července. Tábor měl letos statut reprezentačního soustředění, ale zúčastnit se ho tradičně mohly i děti se slabší výkonností, které však musely být odhodlány k tvrdému tréninku, protože tomu byla věnována polovina denního programu. Tábor byl skvěle trenérsky obsazen – z přednášejících lektorů jmenujme velmistra Marka Vokáče, Roberta Cveka a Igora Štohla, šéfa mládežnické reprezentace Davida Kaňovského, mezinárodní mistry Pavla Šimáčka a otce a syna Biolkových. Nezůstalo však jen u suché šachové teorie. Účastníci byli rozděleni do oddílů, které proti sobě soutěžily v nejrůznějších hrách a disciplínách. O průběhu tábora se můžete dočíst na webových stránkách Šachového svazu Olomouckého kraje. Autor článku Michal Hrabal však zprávu napsal táborovým slangem, takže nezasvěcení se v textu a zvláště u jmen (resp. přezdívek) táborových vedoucích budou jen těžko orientovat.

 

Poslední akcí Brněnské šachové školy je týdenní tábor v Domařově. I zde je trenérské obsazení kvalitní, i když šachový program nebude tak náročný jako u předchozího reprezentačního soustředění. Propozice můžete najít v kalendáři akcí na webových stránkách Jihomoravského šachového svazu.

přidal Miroslav Hurta dne 27.07.2012 | sekce: Zajímavosti


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009