Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Aktuality z 37. Trade Fair Chess Festivalu 2012

Sezóna letních šachových turnajů vrchoví a proto také v Brně vrcholí přípravy na 37. ročník Trade Fair Chess Festival 2012 - pojďme se podívat na novinky přichystané pro šachovou veřejnost Šachovým klubem Lokomotiva Brno na konec prázdnin. V posledních letech rozšiřuje nabídku jak o malé šachové turnaje, tak o doprovodné sportovní akce na rozptýlení a zábavu.

ZMĚNA HRACÍ MÍSTNOSTI ! !
Pro technické problémy v tělocvičně, kde jsme hráli vloni, docházi k výrazné změně hrací místnosti. Vysoké učení technické je naštěstí velká škola a tak nás letos přivítají prostory moderní budovy Fakulty Podnikatelské VUT v Brně, v areálu pod Palackého vrchem na ulici Kolejní 4, Je to velice blízko od konečné zastávky "šaliny" č.13 - cca 200 metrů viz. mapka.

SIMULTÁNKA GM Roberta Cveka - sobota 25.8. od 10:00
Letošní simultánku proti účastníkům festivalu a šachové veřejnosti sehraje obhájce loňského vítězství velmistr Robert Cvek. Bude připraven na 20 šachovnicích.

VELETRŽNÍ RAPID - sobota 25.8. od 14:00
V předvečer hlavního turnaje našeho festivalu si zahrajeme pravidelný 9 kolový rapid na 2 x 15 min. Konkurence bývá pravidelně velmi silná, protože se zúčastňují i další hráči, kteří nenašli dost času pro účast ve FIDE openu. Loňské výsledky najdete zde.

FIDE OPEN - neděle 26.8. až sobota 2.9.
Podle předběžných přihlášek to vypadá, že také letos bude turnaj velmi silně obsazen. K obhajobě loňského titulu přijede GM Robert Cvek z 1. Novoborský ŠK, ale nebude to mít snadné. Do turnaje se přihlásili další čtyři velmistři GM E. Gleizerov, GM P. Velička, GM V. Shishkin a GM V.Talla a sedm mezinárodních mistrů IM P. Šimáček, IM R. Chytilek, IM S. Plischki, IM A. Kireev, IM E. Piankov, IM H. Ganaus, IM M. Kantorík a tři zájemci o IM normu FM K. Malinovský, FM J. Adámek, FM Martin Šklíba a nestárnoucí FM J. Spodný.

Náš turnaj se letos termínově dostal mezi mlýnské kameny. Začátek ovlivní ME mládeže 2012 v Praze od 16.08. do 26.08.2012, kterého se zúčastní i většina moravských nadějí a zatím netušíme, jestli najdou dost sil naskočit třeba do 3. kola. Termín šachové olympiády, která začíná s koncem našeho turnaje, pak způsobil, že se obhajoby akademické mistryně nezúčastní reprezentantky WGM Eva Kulovaná ani druhá v pořadí WIM Tereza Olšarová. K obhajobě akademického mistra se nedostaví ani IM Jan Bernášek, který na závěr svých posledních prázdnin zvolil turnaj ve slunném Bulharsku. Co je pro nás organizátory ztráta, může být pro někoho jiného znamenat pozitívní zprávu a šanci. Součástí hlavního FIDE Openu je Akademické mistrovství ČR jednotlivců a také Krajský přebor JmŠS mužů a žen. Akademické trůny pro letošní rok jsou prázdné a čekají na své nové majitele. Toš uvidíme, kdo přijde využít nabídnuté šance. Na letošním mistrovství družstev se ukázalo, že kvalitních šachistů - vysokoškoláků je dost a to v červnu do Brna na AMČR družstev dorazili studenti pouze ze čtyř vysokých škol. Těšíme se tedy na zajímavé souboje.

NÁRODNÍ OPEN - pondělí 27.8. až středa 29.8.
Pro letošek jsme tento turnaj připravili na míru pro naše seniory a mládežníky. Open B je pouze pro zájemce z řad mládeže nar. 1997 a ml. a seniorů nar. 1952 a starších. Nejzásadnější změnou je jeho délka a tempo. Celý turnaj proběhne během tří dnů od pondělí 27.8. do středy 29.8.2012. Každý den budou sehrána tři kola v tempu 2x60 min na celou partii se zápočtem na ELO ČR. Turnaj to bude nízkonákladový, startovné pouze 250,-Kč. Chceme tak nabídnout tempo hráčů, kteří se necítí na někdy předlouhé partie a oblíbili si tempo stále oblíbenějšího Základního turnaje. Předběžnou startovní listinu najdete zde.

FISCHEROVY ŠACHY - čtvrtek 30.8. od 10:00
Brnem se již nějakou dobu díky Standovi Páralovi a dalšim nadšencům šíří šachový V!RUS CHESS 960. Proto se Fischerky staly nedílnou součásti festivalu. Loňské výsledky najdete zde.

INGOLS ŠACHY - pátek 31.8. od 10:00
Novinkou festivalu bude další šachová alternativa inženýra Olšanského, které propadli Karel Kratochvíl a Slávek Sládek. Pravidla nejsou složitá, ale vyzkoušet si to prakticky je vždy nejlepší.

VELETRŽNÍ BLITZKI - sobota 1.9. od 10:00
Bleskovky přitahují své specialisty, takže i tento turnaj má svou vynikající kvalitu. Hrajeme ho v tempu 2 x 5 min na 15 kol. Loňské výsledky najdete zde.

Doprovodné sportovní aktivity:
- pondělí 27.8. od 10:00 - turnaj ve stolním tenisu
- úterý 28.8. od 10:00 - turnaj v nohejbalu
- čtvrtek 30.8. od 9:00 - výlet na Špilberk
- pátek 31.8. - turnaj ve volejbalu

Toš tak, těšíme se na Vás, takže si vyberte a určitě se ukažte.
Na vaši účast se těší organizátoři z Lokomotivy Brno

přidal Berta18 dne 20.07.2012 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009