Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Letní dovolená, prázdniny se šachisty

Naši pořadatelé táborů pro mládež i rekreačních pobytů s šachovým programem pro děti a dospělé nabízí již poslední  volná místa na svých letošních letních akcích pořádaných v tradičních, prověřených lokalitách. Zde najdete novinky z přípravy a také aktuální obsazenost jednotlivých zájezdů.

Pro turisty - šachisty, kteří po vycházkách kouzelnými dolinami nebo túrách po úžasných hřebenech hor v nejmenších velehorách Evropy nechtějí jen odpočívat bez svých pravidelných šachových bitev, připravili organizátoři Brněnské šachové školy již 11. ročník pobytu ve slovenských Tatrách. Pořadatelé se popáté vrací na osvědčenou základnu ve škole v přírodě v Tatranské Lesné. V termínu od 23. do 30. června je přímo pod Lomnickým a Slavkovským štítem zabezpečeno jednoduché, ale slušné ubytování převážně ve čtyř-  a pětilůžkových pokojích. Nově zrekonstruované sprchy a WC v dostatečné kapacitě jsou na patře.  Kuchařky školy připravují  snídaně, bohaté večeře i výletové balíčky místo oběda. Doprava je možná osobním autem nebo společná z Brna na výhodnou skupinovou jízdenku vlakem. Letos se naše skupina pokusí znovu zdolat i Gerlachovský štít a zkušení horalé vyzkouší svoje síly i na nejnáročnější stezce celých Tater - Orla perć. Pro nováčky a méně zkušené turisty je na každý den připraven rozpis vycházek i túr se zkušeným průvodcem a nabídka společných výletů např. do Belanské jeskyně, termálního aquaparku v Popradu nebo k Morskiemu oku v polských Tatrách. Za pobyt, plnou penzi, pojištění a další služby zaplatí dospělý 3850 Kč, dítě 3350 Kč. Přihlášeno je dnes 40 zájemců, z tohoto počtu je 15 šachistů nejrůznější výkonnosti. Zbývá obsadit poslední pokoje, několik zájemců může ještě tradiční organizátor Jan Gorčák přijat. Informovat se, zjistit podrobnosti si můžete nejlépe  e-mailem na adrese gorcak.brno@o2active.cz nebo na telefonu 723 383 708.

Hned poslední den školního roku odjíždí z Brna autobus k moři do Itálie na rekreační pobyt organizovaný také BŠS. Komplexně zabezpečený zájezd umožňuje každému přihlášenému bezstarostně jen s taškou nebo kufrem, svačinou na cestu a pár eury kapesného nastoupit do autobusu. Asi po sedmi hodinách jízdy a nočního spánku v autobuse se ráno probouzí na slunné pláži u městečka Caorle. Zde se každý nastěhuje do pohodlného čtyř až pětimístného stanu, který je ideální pro rodinu nebo skupinu přátel, a je vybavený vším potřebným od bílého ložního prádla až po nádobí pro stolování a přípravu jídel. A potom již může vyrazit v plavkách k moři vzdálenému jen několik stovek metrů... Již 13 let jsou vypravovány autobusy pro šachisty a jejich přátele i rodiny: letos v termínech  od  29.6. do 8.7.  a  od  6.7. do 15.7.

První turnus má 26 přihlášených rekreantů a druhý 20 osob. Samozřejmě je také zajištěna chutná strava a nápoje z táborové kuchyně, zkušená zdravotnice.   Pedagogický dozor a šachové tréninky jsou zajištěny pro děti bez doprovodu rodičů ve II. turnusu. Šachový rekreační program představují turnaje v rapid šachu a bleskovkách, simultánky a přátelské partie přes polední siestu a večer. Dále se nabízí pestrá škála výletů do půvabného okolí, jak pěšky, na kole, tak i motovláčkem, autobusem nebo lodí a sportovci si jistě rádi zahrají plážový fotbálek nebo volejbal. Cena je letos stanovena na 6199 pro dospělé a 5799 Kč pro děti. Organizátorem je letos opět Miroslav Hurta: mhurta@volny.cz, tel. 724 314 231.

Do Vřesovic u Kyjova zveme začínající i mírně pokročilé mladé šachisty do 15 let na 27. ročník oblíbeného letního šachového tábora. Tradiční termín na konci prázdnin je letos od 11. do 25. srpna. Je to klasický prázdninový pobyt s nocováním ve dvoulůžkových stanech nebo chatkách turistické základny TJ Bučovice, pořádaný Klubem šachistů Bučovice, Šachovým klubem při ZŠ a MŠ Ratíškovice ve spolupráci s brněnskými oddíly. Turnajům o VT a šachovému výcviku je věnována asi třetina dne, potom následují osvědčené rekreační a sportovní aktivity – stolní tenis, fotbálek, hry a soutěže v lese, na lodích, koupání, táboráky, turistické výlety do zajímavého okolí... Cena je i letos velmi příznivá - 3700 Kč a  je už přihlášeno 22 chlapců a 5 děvčat. Pořadatelství letos převzal jeden z prvních šachových táborníků ve Vřesovicích (z roku 1986): Bc. Tomáš Matula, tomasmatula79@seznam.cz, tel. 734 494 338.

Účastníci všech akcí jsou automaticky pojištěni. Podrobné propozice, přihlášky i kontakt na organizátory a také hodnocení a fotografie z minulých ročníků najdete také na webových stránkách Lokomotivy Brno nebo Klubu šachistů TJ Bučovice.

přidal Jan Gorčák dne 23.05.2012 | sekce: Zajímavosti


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009