Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Vyškovská rošáda v novém prostředí

V sobotu dne 19. května 2012 se v prostorném sálu Městského kulturního střediska ve Vyškově konalo závěrečné kolo krajského přeboru mládeže v rapid šachu.

Záběr hrací místnosti z velkého sálu Besedního domu Vyškov

Turnaj uspořádal Sportovní klub Vyškov za podpory Města Vyškova a ve spolupráci s MKS Vyškov. Rekordní počet 97 účastníků překonal předcházející ročníky Vyškovské rošády.

Výsledky turnaje špuntů kategorie A
Výsledky turnaje mladších žáků kategorie B
Výsledky turnaje starších žáků a dorostenců  kategorie C
Fotogalerii nadete zde

Slavnostní zahájení turnaje zleva: Mgr. Luboš Kadlec – ředitel MKS Vyškov, Mgr. Jaroslav Hejný – předseda SK Vyškov, Jan Slepánek – ředitel turnaje, Radka Slepánková - hlavní rozhodčí

Po slavnostním zahájení měli možnost účastníci zkontrolovat na tabuli startovní listinu. Zde se zdálo být vše v pořádku a až po rozsazení k prvnímu kolu přesně včas dle rozpisu dochází ke zjištění, že hráči bohužel nechybí, ale přebývají. A tak se muselo první kolo přelosovat. Děkuji všem přítomným za jejich trpělivost.

Vlastní turnaj měl hladký průběh a rozhodčí měli práci jen u kategorie špuntů. Někdy je až k pousmání, že rozhodčí nemůže „mluvit“ do partie. Stála jsem u partie Ferdinanda Rottera hráče s černými figurami (roč. narození 2006), poslední tah černého Sd7 a hlásí mat. Bílý  s pěšcem s g2 odpovídá g3?

a teď zůstává král v šachu co s tím, oba dva klučinové se na sebe jen roztomile usmívají, ale ani jeden neví jak pokračovat. A co teď má dělat rozhodčí? Jen přihlíží!

Nejmladším účastníkem turnaje byl Vojta Schubert ze Spartaku Adamov, byť nejmladší, dal ostatním pocítit, že o něm ještě uslyšíme. Vojtík uhrál 4 body a skončil v turnaji na pěkném 5. místě.

Na fotce Vojta s hlavní rozhodčí turnaje Radkou Slepánkovou

V dnešní  době, kdy malé děti mají hlavně zájem se věnovat PC a dalším alternativním zábavám můžeme mít radost, že se zde sešlo tolik malých dětí do 8 let se zájmem věnovat se této královské hře.

V mladší kategorii žáků z 55 účastníků pak vítězí (dole zleva) Jurásek Vojtěch z ŠK Lokomotiva Brno následován Daniel Marko a 3. místo David Dumek.

A nejstarší kategorie:

zprava vítěz turnaje Daniel Daněk ŠK Duras Brno, 2. místo Nataša Richterová ŠK Lokomotiva Brno, 3. místo Radek Zeman ŠK Duras Brno

Během celého turnaje bylo možné si dát občerstvení a posedět v útulných prostorech foyer hlavního sálu. 

Kde se obsluhy v baru bravurně zhostily paní Markéta Trněná a paní Lenka Slepánková k dostání byly párky, chlebíčky, bagetky kávička a další... Děkujeme!

Za účast v turnaji každý hráč obdržel cenu a ještě navíc nádherné perníčky, které upekla paní Markéta Trněná.

Všem organizátorům a sálovým rozhodčím Stanislavu Vémolovi, Janu Vytopilovi a Martinu Rudolfovi, Milanovi Čermákovi pak za práci na PC děkuji za jejich pomoc. Městu Vyškovu, MKS Vyškov a ostatním sponzorům za jejich podporu a na další akce ve Vyškově se těší se jménem Sportovního klubu Vyškov autorka těchto řádků Radka Slepánková.

přidal Radka Slepánková dne 22.05.2012 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009