Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Vrchol Grand-Prix, akademická kvarteta a brněnská exhibice

Letošní Grand-Prix ČR v rapid šachu vyvrcholí závěrečnými dvěma turnaji v sobotu 19. května v Ústí nad Labem a o tři týdny později v Hustopečích - zájemci o start by se měli urychleně hlásit ústeckému řediteli Pavlu Chrzovi a hustopečskému manažeru Petru Piskovi.

Na tradiční Šachový festival do Ústí nad Labem nás pozval Pavel Chrz nedávno v diskusním fóru, určitě jste si všimli, že kromě sobotního turnaje Grand-Prix se hraje už v pátek otevřené MČR v rapid šachu veteránů a dále pak turnaj zdravotně handicapovaných, neregistrovaných, bleskový a superbleskový turnaj, několik turnajů žáků včetně začátečníků, vybrat si může skutečně každý.

Jak už jste se dočetli ve zmíněném diskusním příspěvku, chystá se do Ústí i výprava z jihu Moravy, např. šéf následujícího turnaje Grand-Prix Luboš Kuchynka si připomene svou úspěšnou misi vedoucího výpravy na Olympiádě mládeže před 5 lety. Olympijský dům tehdy sídlil na stejné adrese jako letošní festival - v Domě kultury.

Kuchynka senior fotil, tak ho na olympijské fotce zastoupil vedle Pavla Chrze olympijský vítěz Kuchynka junior (jeden z olympijských článků najdete třeba zde)

Samotné hustopečské finále Grand-Prix bylo dlouho na vážkách. Nakonec se nepodařilo získat všechny slíbené dotace, ale turnaj bude! A jako důstojné zakončení seriálu Grand-Prix zachová i tradiční nejvyšší cenovou dotaci. Omezit bude muset nadstandardní lákadla pro titulované hráče, ale pořadatelé věří, že i tak si kvalitní šachisté cestu na pohostinnou jižní Moravu v sobotu 9. června najdou.

Hned následujícího dne v neděli 10. června se můžete obohaceni získanými zkušenostmi a vyhranými láhvemi vína  přesunout nějakých 25 kilometrů na Chemickou fakultu VUT v Brně a a dát se do boje za svou Alma Mater na Akademickém mistrovství ČR v rapid šachu čtyřčlenných družstev. Pozor! Studeti se musejí k turnaji registrovat nejpozději do konce května na svých katedrách tělesné výchovy a budou-li nominováni, mají účast zdarma. Zaměstnanci a absolventi (ev. studenti bez práva bojovat o oficiální titul mistra ČR) se mohou hlásit přímo pořadateli, ale platí startovné.

Pozoruhodná akce proběhne v Brně i den před Hustopečským rapidem v pátek 8. června - Dětský šachový den na Svoboďáku. Prezentace šachu mezi desetitisíci lidmi nejen z Brna a nejen z jižní Moravy korzujícími v pátek hlavním brněnským náměstím může být fantastickou propagací mládežnického šachu. Přijďte se také podívat! Zkušenosti z takové akce už mají na Durasu.

přidal David Ciprys dne 13.05.2012 | sekce: Zajímavosti


Aktuální akce

» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009