Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

V Poháru JmŠS v bleskovém šachu vítězí Duras

Sportovní klub Vyškov uspořádal dne 8.5.2012 Pohár JmŠS v bleskovém šachu družstev. Po dlouhém hledání vhodného termínu nás napadlo využít květnového volna. Se souhlasem krajské šachové STK byl turnaj volně zpřístupněn pro všechny hráče bez omezení dle původních podmínek vypsaného konkurzu. Nakonec se tedy turnaje zúčastnilo 11 družstev. Bojovalo se o tento pohár JmŠS,

který byl původně putovní pro soutěž krajského přeboru v rapid šachu. Turnaj však nebyl v loňském roce uskutečněn a tak pohár byl předán na následující krajskou soutěž Pohár v bleskovém šachu 2011 u nás ve Vyškově. Pořadatelé operativně zareagovali na žádost hráčů si zahrát více partií a tak se hrál turnaj na 11 kol systémem každý s každým dvoukolově.

Na tuto žádost pružně zareagoval pan Milan Čermák, který losoval turnaj na PC pohotově a bezchybně. Za to mu patří velké poděkování pořadatelů. Hrací mísntost nám poskytuje vedení hotelu Dukla, kde máme skvělé zázemí pro konání turnajů, jen bohužel venkovní teplota nesmí být nad 30° C. I v dnešním počasí přidaná mobilní klimatize pomáhala zvládnout  zvýšené teploty v HM.

V polední přestávce využila většina účastníků  možnost si dát chutný oběd v hotelové restauraci. Průběh turnaje byl bezproblémový, nebylo nutné řešit spory námitkovou komisí. Hlavní rozhodčí řešila pouze dva případy, mat při spadnutém praporku a v druhém případě hráč před uvedením chodu hodin na jeho čas, urgoval provedení nemožného tahu soupeře. V závěru turnaje se pak vytvořila čtveřice aspirantů na medailové umístění. A před posledním kolem čelo tabulky vypadalo následovně: 1. ŠK Duras BVK 58.5 b.,

2. ŠK Lokomotiva Brno C 58 b.,

3. ŠK Lokomotiva Brno B 48 b., 4. ŠK Bystrc Oilers 47 b.

Duras Brno v posledním kole pak vítězí 5.5 : 2.5 nad Lokomotivou Brno B a tím si potvrzuje vítězství, ale i družstvo ŠK Loko Brno C je jim v patách a vyhrává nad MKS Vyškov A. Vítězná tabulka hovoří za vše, nakonec rozhoduje jen pomocné hodnocení o prvních dvou místech.

Celkové výsledky najdete zde

Fotogalerii najdete zde, nové stránky pořádajícího Vyškova zde

přidal Radka Slepánková dne 11.05.2012 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009