Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Bystrc vítězí nad Loko a konec starých kavárenských časů

Když bystrčtí Olejáři postoupili před čtyřmi lety poprvé do KP I., bylo to jen na jednu sezónu - teprve na druhý pokus se v nové soutěži zabydleli a letos mají reálnou šanci poprvé skončit v první polovině tabulky.

Momentálně mají také ze všech týmů KP I. nejlepší zápasové reportáže na svém webu psané Janem Kalendovským. Ta poslední z domácího utkání Bystrce proti Lokomotivě Brno C nepostrádá uštěpačné poznámky, třeba když si autor v domácím bystrckém prostředí provokativně vytáhl propisku s nápisem Lokomotiva Brno věnovanou mu bossem hostujícího klubu, ale jinak je maximálně věcná bez obvyklých přesných sdělení, které láhve se otevíraly na oslavu velkého vítězství či dokonce na kuráž už před zápasem. Přátelskou, leč důraznou výtku od staronového šéfa českých rozhodčích nebylo možné nevyslyšet. 

O to více místa zbylo na partie a diagramy. Na jeden z nich se podívejme.

Po 12. ... Je5 si bílá Míša Svobodová pokryla pěšce přirozeným tahem 13. b3? a kdo by to byl řek, co měl domácí lišák a úřadující krajský přeborník Lukáš Řehůřek za lubem. Po 13. ... Jxf3+  14. Sxf3  g5! s hrozbou 15. ... f5 je najednou bílá bez figury.

Neméně zajímavá jako samotná reportáž je i závěrečná povídka Kokrhel nejmenovaného účastníka zápasu jménem František. Dýchne na nás atmosférou brněnských kaváren a jejich nekorunovaných králů, kteří s přibývajícími prázdnými půllitry a stále peprnějšími hláškami svými i početných kibiců rostli z průměrných šachistů v kombinační čaroděje a mistry nad mistry.

"Kavárenský hráč" či "hrát kavárnu" je dnes synonymem pro něco nekorektního, nedomyšleného, přespříliš optimistického. Patrně nezaslouženě a možná proto, že lev šachových kaváren býval často ve "vážných" partiích jen stínem kavárenského mistra. „Víš, Pranto, já jak néééémůžu u pááártie si dát to pííívo a výýýkládat, tak to pro mě nééééni ono, víš?“

Tak si nezapomeňte povídku přečíst zde!

přidal David Ciprys dne 03.03.2012 | sekce:


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009