Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Bystrc vítězí v Tišnově a prateta vzpomíná

Od Nového roku jsme se trochu macešsky (a taky otčímovsky, abychom nepsali genderově nevyváženě) stavěli k příspěvkům Jana Kalendovského opěvujícím vítězství Bystrce v kápéjedničce nad jeho mateřskou/otcovskou Lokomotivou Brno D a Durasem C, tak si to musíme krátce vynahradit po třetím vítězství v řadě nad Sokolem Tišnov.

Duel 8. kola KP I. Sokol Tišnov - Bystrc Oilers v tišnovské sokolovně. Zdroj: stránky ŠK Bystrc Oilers

Kromě oslavy bystrckého hattricku je důvodem i zvědavost široké hráčské obce, jak přehrál domácí lídr Jaromír Veselý FM Davida Holemáře, a taky přiložená krásně starosvětská vzpomínka pratety Jana Kalendovského na Tišnov roku 1900.

Možná si ještě vzpomenete na dva roky starou připomínku "Podučitele z Tišnovska ... který ke královské hře asi v septimě - tuším - přičichl", významného úloháře, praktického i korespondenčního šachisty a šachového organizátora Ladislava Vetešníka, pro změnu prastrýce našeho zpravodaje.

Z vyprávění pratety Elišky je zajímavé např. její první setkání s automobilem, který nepatřil nikomu menšímu než staviteli Vácslavu (tak se přesně psal) Havlovi trávícímu prázdniny u tchýně. Babička pozdějšího čtyřnásobného prezidenta Česka a Československa byla tedy z Tišnova a Tišnováci nepřímo mohou i za název kultovního pražského paláce Lucerna. Když se jí manžel pochlubil s návrhem průčelí, prohlásila prý, že jí připomíná velkou lucernu...

Ale pojďme konečně ke slíbené partii na 1. šachovnici. Bílý Jaromír Veselý je trošku stísněný, ovšem jak vzápětí uvidíme, i mistr FIDE se utne:

28. ... Jg4+?  29. Sxg4  fxg4  30. Db3+ a černá věž je fuč...

Zbývající partie společně s dalším šachovým vyprávěním vás tentorát nečekají v příloze, ale přímo na webu bystrckých Olejářů. Tak příjemné čtení!

přidal David Ciprys dne 14.02.2012 | sekce:


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009