Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Naše strategie? Chceme si Olympiádu užít!

Zdravíme z Ostravy! Ve videogalerii Zimní Olympiády dětí a mládeže v Moravskoslezském kraji (celkem se této velkolepé akce účastní přes 1300 dětí a trenérů) se objevilo i video ze šachové části soutěže. Po řediteli akce Jaroslavu Kořínkovi, hlavním rozhodčím Jiřím Koptovi a domácích nadějích líčících své dojmy hezky "Ostravacky"  zakončí video proslov chlapců z vedoucího týmu soutěže zakončený krásným sloganem, "Chceme si Olympiádu užít...!" Video si můžete pustit po rozkliknutí řádku Šachy v dolní části této stránky.

Výsledky najdete zde

On-line přenosy všech partií najdete zde (vždy od 9:15 a 15:00)

Rozcestník na stránkách Moravskoslezského šachového svazu najdete zde, web Olympiády zde a web výpravy Jihomoravského kraje zde

A teď už k bojům na šachovnicích. Budu se opakovat, ale dnešní středeční mrazivé ráno bylo ještě horší než to včerejší. Los nám přidělil Moravskoslezský kraj, nasazenou trojku.

Dramatická koncovka jihomoravské Daniely Dumkové a moravskoslezské Anety Pistovčákové zvedala ze sedadel nejen diváky a fandy obou týmů, ale dokonce i některé trenéry nejmenovaných  konkurenčních družstev volajících rozhodčího, aby penalizoval Danku za nesprávný způsob reklamace trojího opakování pozice. Zdroj: Fotogalerie ZODM 2012

Převaha domácích na prvních dvou šachovnicích nedávala příliš mnoho možností k taktizování. První desky se budou snažit udržet remízu a spodní hrají na výhru. Petra ze zahájení větší převahu nevytěžila – remiz. Naopak Dan opět předvedl bravurní hru a získal první celý bod. Vzápětí Tadeáš černými neodolal tlaku hráče s ELO 2200 a bylo srovnáno 1,5-1,5. Vše leželo na Dance, jejíž soupeřka byla o 300 ELO bodů výše. (Přiznám  se bez mučení, byl to trochu záměr na Danku zatlačit, po včerejších nevyužitých lepších pozicích). Danka koncovku s pikem méně zvládla a konečný stav je 2-2. Máme 13 bodů a jsme pořád první.

Napětí vrcholí - uplatní Aneta s padajícím praporkem výhodu pěšce? Zdroj: Fotogalerie ZODM 2012

Po obědě se dozvídáme jméno soupeře pro předposlední 6. kolo – Středočeský kraj. Bohužel již podruhé tento den vyfasujeme černé (kluci), což nás mírně znevýhodňuje. Elová převaha znamenala opět bránit přední šachovnice a na zadních zvítězit. Petra dostala za úkol změnit po prvním tahu zahájení a tím zmást soupeřku. Chvíli to šlo, ale pak zmátla spíše sebe. Partie byla prohraná. Tadeáš tedy obdržel pokyn zaktivnit hru na hranici rizika. Dan mezitím pěkně začal utahovat šrouby. Danka se drží, ale zkušená soupeřka jí začíná přehrávat. V tom se stalo nečekané – koukám po menší pauze na 4. šachovnici - Petra dobírá kvalitu a bortí soupeřčinu matovou síť. Srovnává na 1-1, jelikož Danka právě sklonila svého krále. Soustředíme se na kluky. Dan krásně, opravdu moc krásně ukončuje svoji partii a zvyšuje na 2-1. Táda se brání zuby-nehty, ale soupeř hraje koncovku V+S (stejnobarevní) přesně. Byla to bohužel daň za riziko. Konečný výsledek 2-2. Jsme spokojeni, protože mohlo být hůř!

Před posledním kolem jsme pořád ještě na 1. místě se 14 body, za námi Královehradecký kraj s 13 a Praha (náš poslední soupeř) s 12 body. Další mužstva mají max. 10 bodů. Máme tedy medaili! O tom, jaká bude se rozhodne zítra.

Zdravíme jižní Moravu a díky za podporu!

Venku mrzne až praští, ale vyhlašování vítězů lyžařských sportů na náměstí ve Frenštátu pod Radhoštěm má svou neopakovatelnou atmosféru. Zdroj: Fotogalerie ZODM 2012

přidal Pavel Masák dne 02.02.2012 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009