Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Zpráva předsedy STK 2012

Tradiční zpráva předsedy STK předkládá stručnou rekapitulaci činností, které má tato komise v kompetenci. Mezi klíčové patří dlouhodobé soutěže družstev a krátkodobé soutěže (přebory).

Dlouhodobé soutěže družstev

Loňská sezona nabídla ve všech skupinách plné obsazení a líté boje o postupové příčky. Z KPI po velmi napínavém ročníku plném zvratů postoupila Lokomotiva Brno D. Druhé postupové místo překvapivě odmítl ŠK Garde Lipovec a tak se z druhého postupového místa nakonec radoval TJ Podlužan Prušánky. Z nejvyšší soutěže JmŠS, tedy KPI, sestoupil jen nováček TJ Sokol Bzenec s rekordním počtem neobsazených šachovnic (celkem 19 krát!). Sestup Bzenec doslova nepřežil a před startem nové sezony sublimoval… Do KPII tak po několika letech nesestoupil ani jediný tým! Závěrečnou zprávu soutěže je možné naleznout zde
Předsezonní přesuny mezi jednotlivými skupinami KPII umožnily postoupit dvěma brněnským družstvům (BK Moravská Slavia Brno A z JmKPIIB a Vinohrady Brno A z JmKPIIC), kterým se to ve svých „původních“ skupinách léta nedařilo. Ze skupiny JmKPIIA postoupil náhradník ŠK Sokol Tišnov A za ŠK KME-DDM Kuřim "B", která postup odmítla. Závěrečné zprávy jednotlivých skupin jsou k dispozici – JmKPIIA zde, JmKPIIB zde  a JmKPIIC zde.

Letošní ročník krajských soutěží byl po roční odmlce opět doprovázen nemalými potížemi s obsazením krajských přeborů druhé třídy (KPII). Nulový sestup z druhé ligy do KPI zapříčinil sestup jediného celku z KPI, který ale do KPII nedoputoval. Téměř desítka družstev, která se do KPII kvalifikovala, svou účast odřekla. STK pak oslovila zájemce o KPII v celém kraji – nicméně výsledkem bylo obsazení pouze dvou míst na „divokou kartu“ STK a tři místa zůstala neobsazena. Všechny skupiny KPII se tedy měly hrát o jedenácti účastnících. Těsně před losovací schůzí však odstoupil ještě jeden celek JmKPIIC a tato skupina se nyní hraje s deseti družstvy. Losování bylo kvůli množství návazností a požadavků na řízené losování provedeno pro dvanáct družstev i v nyní desetičlenné skupině JmKPIIC.

Po několikáté se opakující neuspokojivé obsazení skupin KPII vedlo k široké diskusi nad restrukturalizací krajských přeborů – materiál STK zde, která bude završena na konferenci JmŠS.

Diskuse nad dalším velkým tématem krajských přeborů, a to hrací tempo v KPII, vedlo STK k uspořádání ankety mezi samotnými hráči – výsledky lze naleznout zde.

Krátkodobé soutěže JmŠS

Přeboru JmŠS v klasickém šachu (kat. muži a ženy, D18, D20, H18 a H20), který se odehrál ve dnech 20.8. - 28. 8. 2011 v rámci TRADE FAIR CHESS FESTIVAL 2011 (pořadatel Lokomotiva Brno), se zúčastnilo 71 hráčů. Celkovým vítězem se stal GM Robert Cvek (1. Novoborský SK). Krajskými přeborníky se stali:
•    MUŽI:     Lukáš Řehůřek (Bystrc Oilers)
•    ŽENY:     Nataša Richterová (Duras Brno)
•    H18 a H20: Jiří Musil (Lokomotiva Brno)
•    D20:         ------------------------------
•    D18:         Nataša Richterová (Duras Brno)

Přebor jednotlivců v rapid šachu (kat. muži a ženy) se odehrál 9. 4. 2011 ve Znojmě (pořadatel Šachové sdružení Znojmo) v rámci Memoriálu Ing. Jana Turka. Zúčastnilo se 68 hráčů. Celkovým vítězem se stal Vojtěch Plát (TŽ Třinec). Krajským přeborníkem se stal:
•    MUŽI:     Jan Dočekal (SK Gym. a Střední pedagog. škola Znojmo)
•    ŽENY:     ------------------------------

Přebor dorostenců a juniorů v rapid šachu
(kat. D18, D20, H18 a H20), proběhl 6. 4. 2011 za účasti 54 hráčů nejen z JmŠS v Bučovicích (pořadatel KŠ TJ Bučovice) v rámci turnaje PRIMUS 2011. Celkovým vítězem se stal Jaroslav Bureš (RG a ZŠ města Prostějov). Krajskými přeborníky se stali:
•    H20:         Adam Effenberger (VUT Brno)
•    H18:        Jiří Musil (Gymnázium Židlochovice)
•    D20:         ------------------------------
•    D18:         Nataša Richterová (Gymnázium T.G.M. Zastávka)

Přebor jednotlivců v bleskovém šachu (kat. muži a ženy, D18, D20, H18 a H20) se odehrál 11. 9. 2011 v Boskovicích (pořadatel ŠK Makkabi Boskovice) v rámci turnaje O putovní pohár Makkabi. Zúčastnilo se 66 hráčů. Celkovým vítězem se stal Vojtěch Plát (TŽ Třinec). Krajskými přeborníky se stali:
•    MUŽI:     Milan Kratochvíl (ŠK Lokomotiva Brno)
•    ŽENY:     Věra Medunová (ŠK Lokomotiva Brno)
•    H20:        Milan Kratochvíl (ŠK Lokomotiva Brno)
•    H18:        Martin Hošek (ŠK Lokomotiva Brno)
•    D20:         ------------------------------
•    D18:         ------------------------------

Přebor družstev v bleskovém šachu se uskutečnil 24. 4. 2011 ve Vyškově (pořadatel OŠS Vyškov ve spolupráci s MKS Vyškov). Sešlo se 13 družstev, krajským přeborníkem se stala Lokomotiva Brno C.

Přebor družstev v rapid šachu byl pro malý zájem zrušen.

Přebor jednotlivců ve Fisherových šachách se uskutečnil 14. 5. 2011 v Brně (pořadatel Vinohrady Brno). Zúčastnilo se 12 hráčů. Celkovým vítězem se stal Vojtěch Vojtech Zwardon (Jakl Karvina). Krajským přeborníkem se stal Lukáš Mikulů (SK Gym. a Střední pedagog. škola Znojmo).

Konkurzy

V současné době jsou vyhlášeni vybraní pořadatelé všech kategorií (zde) vyjma přeboru ve Fisherových šachách:

•  přebor JmŠS v kategorii muži, ženy, D18, H18, D20, H20
TRADE FAIR CHESS FESTIVAL 2012
Pořadatel: Šachový klub Lokomotiva Brno
Termín konání: 25. 8. 2012 - 2. 9. 2012

•  přebor JmŠS v rapid šachu v kategoriích muži, ženy, D18, H18, D20, H20
Mezinárodní šachový festival ZNOJMO 2012
Pořadatel: Šachové sdružení Znojmo
Termín konání: 28. 4. 2012

•  přebor JmŠS v bleskovém šachu v kategoriích muži, ženy, D18, H18, D20, H20
O putovní pohár Makkabi Boskovice
Pořadatel: Makkabi Boskovice
Termín konání: 9. 9. 2012

•  pohár JmŠS v rapid šachu družstev
Pořadatel: Sportovní klub Vyškov
Termín konání: zatím nestanoven

•  pohár JmŠS v bleskovém šachu družstev
Pořadatel: Sportovní klub Vyškov
Termín konání: 24. 3. 2012

Členové STK

Od 1. 1. 2012 se novou členkou sportovně-technické komise JmŠS stala Vladimíra Nováková. Od tohoto data je tedy STK JmŠS pětičlenná:
Jiří Myšulka
David Ciprys
Miroslav Hurta
Jaroslav Benák
Vladimíra Nováková

přidal Jiří Myšulka dne 29.01.2012 | sekce: Informace komisí


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009