Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Lednové Druhé úterý

Desátého ledna se konal první mládežnický turnaj Druhé úterý v roce 2012. V novém roce si cestu do klubovny Lokomotivy Brno našlo celkem 45 dětí a několik desítek jejich rodičů a trenérů.

turnaji A, kterého se zúčastnilo celkem 16 účastníků, si zcela suverénně počínal Vojta Jurásek z Lokomotivy Brno a za vítězství si odnesl velmi zajímavou cenu, Knihu o retrográdní šachové analýze od Raymonda Smullyana.

Na druhém místě se umístil nejstarší účastník turnaje Kyryl Slepov, který nestačil pouze na vítězného Juráska. Na bronzové pozici se pak umístil další zástupce Lokomotivy, Dominik Fryda. První nasazený Filip Krajíček se umístil na šestém místě zároveň s Patrikem Pospíšilem, který si takto na vyplacení 150 Kč za třetí medailové umístění musí ještě alespoň měsíc počkat.

Nejlepší dívkou dnešního turnaje byla Eliška Vavřínková s 2,5 bodu.

Turnaje B se zúčastnilo celých 29 dětí, takže bylo velké množství stejně bodujících dětí. Do třetího kola se na prvním místě turnaje držela velká naděje Lokomotivy pro budoucnost, třetí nejmladší účastnice turnajů, Anička Vavřínková. Ve čtvrtém kole však po tuhé bitvě prohrála s Richardem Brázdou ze Zastávky, což ji pravděpodobně rozhodilo natolik, že prohrála i v posledním kole s Patrikem Adamcem z Kuřimi, takže se celkově umístila až na osmém místě.

Na první místo po pěti kolech se propracoval Vladimír Dudar z Kuřimi a uhrál si takto čtvrtou výkonostní třídu a právo účasti v turnaji A základního turnaje.. Na celkově druhé místo se nenápadně propracoval Jan Šindelka ze Sokolu Zastávka. Třetí čtyřbodový pak byl Martin Janeček ze ZŠ Vedlejší, jediným čtyřbodovým, který nedosáhl na stupně vítězů pak byl již výše zmíněný Patrik Adamec z Kuřimi.