Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

ANKETA - hrací tempo v krajských přeborech

Vzhledem k probíhajícím diskusím a všeobecnému trendu zkracování hracích temp v krajských a nižších soutěžích, se STK JmŠS rozhodla zmapovat názor těch, kterých se tato změna týká – tedy hráčů družstev, která jsou účastníky krajských přeborů. V případě, že bude zaznamenána většinová vůle ke zkrácení předepsaného hracího tempa v KPII od sezony 2012/2013, STK a VV JmŠS rozhodne o změně.

 

Jako nástroj ke zmapování situace byla zvolena anketa mezi hráči, kteří se zúčastní prvního hracího kola krajských přeborů v roce 2012 – tj. 6. kolo (JmKPII 8.1.2012 a JmKPI 15.1.2012). Anketní otázka tedy bude znít „Máte zájem o zkrácení hracího tempa v KPII?“, přípustné odpovědi budou „ANO“, „NE“. Každé první novoroční utkání tak poskytne 16 odpovědí. Výsledek ankety bude zpracován a zveřejněn. Jeho závěr bude směrodatný pro další vývoj. Konkrétní hrací tempo bude určeno s ohledem na stav v ostatních svazech.

Prakticky bude anketa provedena prostřednictvím vedoucích soutěží, kteří uloží rozhodčím jednotlivých utkání povinnost před zahájením zápasu anketní otázku položit a zaznamenat poměr odpovědí „ano“ vs. "ne“ do zápisu o utkání. Hráči v daném utkání, kteří se ankety nezúčastní (nevyjádří se), budou považováni za hráče spokojené se stávajícím stavem (tedy odpověď NE). Výsledek bude odeslán spolu se zprávou o utkání vedoucímu soutěže, který ji předá předsedovi STK ke zpracování. Zároveň vedoucí soutěží osloví kapitány družstev, kteří předmětné kolo mají volno, aby tuto anketu uspořádali na klubové úrovni a výsledek (reprezentovaný odpovídajícím poměrem osmi platných hlasů ANO vs NE) předali vedoucímu soutěže. Pokud se kapitáni družstev s volným kolem nevyjádří, budou považováni za hráče spokojené se stávajícím stavem, tedy bude započteno osm hlasů NE.

Pevně věřím, že tímto způsobem bude bez většího zatížení jednotlivých aktérů získán reprezentativní názor a případná změna hracího tempa tak povede ke spokojenosti většiny hráčů v krajských přeborech JmŠS.

Jiří Myšulka
STK JmŠS

přidal Jiří Myšulka dne 28.12.2011 | sekce:


Aktuální akce

» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009