Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Ve Vyškově proběhl zápas mládežnických výběrů tří krajů

Přátelská mezikrajská utkání mládežnických reprezentací Olomouckého a Jihomoravského kraje již mají svou tradici. U jeho zrodu v roce 2006 stáli šéfové krajských komisí obou krajů Richard Biolek a autor těchto řádků. V posledních dvou letech 2009 a 2010 naše reprezentace v těchto utkáních měla mírnou převahu a těsně vyhrávala. Letos se díky dotaci Jihomoravského kraje ve výši 12.000,- Kč toto utkání rozšířilo o výběr Trnavského samosprávneho kraje, který sestavil a přes hraniční řeku Moravu přivezl známý pracovník s mládeží Ing. Rudolf Diviak se synem.


Vítězný Trnavský kraj

Účastníci se sešli ve čtvrtek 22. prosince odpoledne ve vyškovském hotelu Dukla, aby zde sehráli tříkolový turnaj družstev systémem každý s každým. Náš kraj se tentokrát nesešel v nejsilnější sestavě, a tak jsme byli zvědaví, zda dokážeme vybojovat více než papírově předpokládané třetí místo. Při losování na nás vyšla jednička, a tak jsme v prvním kole měli volno. Proto jsme se pustili do řešitelské soutěže, kterou postupně absolvovali všichni hráči. Na šachovnicích, kde se bojovalo, měli od počátku převahu slovenští reprezentanti, kteří nakonec porazili Olomoucký kraj 5 : 3. Pak se všichni účastníci odebrali na večeři, po které následovala simultánka s vítězem šachového vlaku mezinárodním mistrem Richardem Biolkem.


Stříbrný Olomoucký kraj

Ráno nás čekalo utkání s Olomouckým krajem. Soupeři měli od počátku převahu, ale naši hráči se postupně začali na soupeře dotahovat. Měli jsme velké šance na nerozhodný výsledek a o naší těsné prohře rozhodla až skutečnost, že Vojta Jurásek ve vyhrané pozici věž proti třem pěšcům nedokázal výhru najít a spokojil se s remízou opakováním tahů. Prohra patrně podlomila naši bojovou morálku, protože s Trnavským krajem jsme už prohráli hladce 1 : 7. Takže nakonec jsme získali ono „papírově předpokládané“ třetí místo. Náplastí na tento výsledek bylo alespoň vyhlášení výsledků řešitelské soutěže, v níž zvítězil zástupce našeho kraje Adam Dvořák.


Bronzový Jihomoravský kraj

Celá dvoudenní akce proběhla v pohodové a přátelské atmosféže a přispěla k upevnění vztahů jak mezi dětmi, tak mezi vedoucími. Velké poděkování patří také známému vyškovskému pracovníku s mládeží Janu Slepánkovi, který se obětavě a velmi ochotně staral o organizátorsko-technické zabezpečení celé akce.

Podrobné výsledky můžete najít zde

Článek IM Richarda Biolka na webu Olomouckého kraje si můžete přečíst zde.

přidal Miroslav Hurta dne 25.12.2011 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009