Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Běda mužům, kterým žena vládne...

Titulek v nadpisu se musel pravděpodobně honit v hlavách klukovských účastníků pravidelného žákovského turnaje Druhé úterý, který dnes proběhl v hracích prostorách Lokomotivy Brno. Všechny kluky totiž v A turnaji porazila nenápadná Daniela Dumková ze Sokola Zastávka u Brna, která zametla se všemi soupeři obdivuhodným způsobem, když zvítězila stoprocentním ziskem pěti bodů z pěti kol. A nedosti na tom. Na třetím místě se umístila další zástupkyně něžného pohlaví, domácí Eliška Vavřínková, která prohrála jen s vítězovou Dumkovou a remizovala v prvním kole s Martirosyanem. Chlapeckou čest mezi holkami zachraňoval jen stříbrný Michal Žitný z Lokomotivy Brno. Zatímco Žitný s Vavřínkovou patří mezi ostřílené harcovníky turnaje a dnes brali oba finanční prémii 150,- Kč za třetí medailové umístění, pro Dumkovou je to po druhém místě v únoru 2011 teprve druhé medailové umístění.

 

B turnaj, ve kterém již tradičně měla nejpočetnější zastoupení prudce se rozvíjející mládežnická základna v Kuřimi, vyhrál talentovaný Josef Škorpík z Ratíškovic.

 

Dnešního turnaje se zúčastnilo 41 mladých vyznavačů královské hry ze tří okresů a ukázalo se, že Druhé úterý je již trvalkou na poli mládežnických turnajů v našem kraji. Musíme trochu požalovat, že hlavní rozhodčí a autor těchto řádků v jedné osobě dorazil kvůli pracovnímu zaneprázdnění, dopravní zácpě a dalším okolnostem do klubovny až v 15.30 a při pomalém a těžkopádném nabíhání notebooku (Lokomotiva ho však dostala darem a znáte to – darovanému koni se na zuby nehledí) se začalo hrát až v 16 hodin, díky zkušenosti pořadatelů a za přispění hráčů se však podařilo zpoždění dohnat, aniž by se snad musel zkracovat stanovený časový limit na partii. Vyhlašování výsledků B turnaje dokonce začalo v 18:13, tedy dvě minuty před časem stanoveným v propozicích.

 

Celkový přehled medailistů můžete najít zde.

přidal Miroslav Hurta dne 13.12.2011 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009