Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Jak nás Kuřim zdolala

Souboje bystrckých Olejářů proti Kuřimi jsou vlastně klasickými derby patriotů ze sousedních obcí, z nichž tu první pohltilo před 50 lety rozpínající se Brno - plánovač tras ukazuje z Bystrce do Kuřimi 11 kilometrů, zatímco do klubovny na brněnských Vinohradech 13 kilometrů...

"Naše výsledky proti Kuřimi, neklame-li mne paměť, nebyly právě nejhorší. A nejlepšího výsledku jsme dosáhli, když jsem tam nebyl...", začíná svou reportáž Jan Kalendovský. Pravdu má v druhé části svého tvrzení, loni skutečně Bystrčtí bez jeho účasti hned v úvodním kole v Kuřimi vyhráli, ale s tou první částí to nebude tak horké.

Před třemi lety dokonce Olejáři (tehdy ještě Průkopnící) prohráli doma s Kuřimí B! Přesvědčit se můžete např. zde. Ovšem písmenka za názvy družstev nemusejí ještě nic znamenat - tehdy si náš zpravodaj zahrál s přesně stejným soupeřem jako tentokrát, tedy s jms - Jiřím Majerem seniorem.

Leccos se v Bystrci za tři roky změnilo - přezdívka Bystrc Oilers zavedená tehdejším vedoucím KP II. B Pavlem Kubíčkem se ujala jako oficiální název klubu a reportáže o bystrckých zápasech už vlastně ani nemusíme přikládat do přílohy - komfortněji si je můžete přečíst na pěkném webu Olejářů a občas dokonce i v Bystrčníku, internetovém zpravodaji městské části Brno-Bystrc.

Na závěr mrkněte, jak se Olejáři změnili od roku 1996 . Na snímku jistě poznáte velmistra Zbyňka Hráčka dávajícího simultánku v Pardubicích. Mladíček ve světlém tričku je tehdy patnáctiletý dnešní úřadující krajský přeborník Lukáš Řehůřek a kdopak to sedí vedle něj úplně vpravo?

Zda jste jedenáctiletého klučinu, nad jehož partií se velmistr právě zastavil, poznali správně, se můžete přesvědčit v reportáži Jana Kalendovského na bystrckém webu.

přidal David Ciprys dne 13.12.2011 | sekce:


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009