Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

V KP družstev mladšího dorostu na čele Duras a Kuřim

Dnes v klubovně Lokomotivy Brno proběhla první tři kola krajského přeboru družstev mladšího dorostu. Zatímco děti zahájily první kolo, vedoucí družstev se domluvili mezi sebou na tom, že i další dvě sobotní soustředění (lednové a březnové) proběhnou na stejném místě. Dále odsouhlasili účast slovenského družstva hrající pod názvem ŠK Hodonín s tím, že pokud v soutěži vyhraje, má právo usilovat o postup do první ligy družstev ml. dorostu.

 

Přítomnost Slováků soutěž vhodně a zajímavě oživilo, po dnešních třech kolech je však jasné, že k favoritům nejspíše patřit nebudou, neboť v třetím kole těsně podlehli Vranovicím  2 : 3.

O postupu se nejspíše rozhodne mezi céčkem brněnského Durasu a A družstvem Kuřimi, kteří zatím jediní mají plný počet devíti zápasových bodů – a to prosím Kuřim odehrála dnes soutěž (včetně i svého béčka) ve čtyřech hráčích!

 

Deset zúčastněných družstev přeboru je počet, se kterým jistě můžeme být spokojeni. Kromě slovenského družstva zde najdeme mládežnické kluby, které si drží svůj standard (brněnský Duras i Lokomotiva, Vyškov, Vranovice, Zastávka, s novým potěrem začínají ve Veselí nad Moravou, stále zvyšující se úroveň zaznamenává kuřimský šach). Soutěž slibuje napínavé boje o postup, ale především – a to je to nejdůležitější – příležitost, jak mohou děti za poměrně levný peníz získávat (mnohdy první) zkušenosti z vážných partií. Časové tempo 2 x 1 hodiny na partii se jeví jako velice přiměřené: soutěž má spád, ale přitom nabízí dostatečný prostor i pro rozbory sehraných partií.

 

Věříme, že za několik málo desítek minut po napsání tohoto článku vedoucí soutěže Radka Slepánková umístí aktuální výsledky přeboru jak na svazovém webu, tak na stránkách chess-results.

přidal Miroslav Hurta dne 05.11.2011 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009