Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

V turnaji "Napříč generacemi" v brněnských Soběšicích hrálo 90 vyznavačů královské hry

Turnaj „Napříč generacemi“ aneb Turnaj dětí a salátů – tak jsme poněkud neuctivě v kalendáři akcí nazvali pokus pořadatelů NovaTech, s.r.o. a Lokomotivy Brno zorganizovat turnaj, na nějž by vedle dětí mohli i dospělí se slabší výkonností (jen s ELO do 1700). I když se pořadatelé neubránili kuloárním diskusím, zda ta hranice 1700 je dobře zvolená, ukázalo se, že jde o myšlenku mimořádně šťastnou: účast 90 zájemců o královskou hru překonal veškeré očekávání organizátorů.


Sál kulturního domu v Soběšicích byl zaplněn do posledního místečka a vzhledem k „nižší“ výkonnostní úrovni turnaje k šachovnicím zasedli i rodiče šachových ratolestí, kteří by jinak soutěžně si nikdy nehráli.


Od počátku bylo jasné, že hlavními favority budou děti, které žádné výkonnostní omezení neměly. Od začátku turnaje se na prvních dvou deskách uhnízdili Benedikt Hofírek a Nataša Richterová, naděje Lokomotivy Brno, kteří tak úspěšně před týdnem zabojovali v dorostenecké extralize, a kosili vše, co jim přišlo pod ruku. První půlbodovou ztrátu zaznamenal nejdříve Benedikt Hofírek s Vendelínem Hafrovičem, když v koncovce nestejnobarevných střelců odmítl hrát na čas a korektně přijal soupeřovu nabídku remízy.


Protože však vzájemný duel mezi Benediktem a Natašou vyzněl ve prospěch zástupce silnějšího pohlaví, stal se Benedikt Hofírkem s 8,5 body vítězem celého turnaje. Na dalších místech skončili Nataša Richterová (7,5 b.) a Lubomír Fiala )7 bodů) z Lipůvky. Celkové výsledky můžete najít na stránkách chess-results.


Turnaje se zúčastnily i početné mládežnické výpravy z Durasu, Kuřimi, Vranovic, Vyškova a Zastávky. Soupeření dětí s dospělými a vzájemná utkání mezi sebou přinášely často nečekané obraty a výsledky, ale turnaj probíhal v korektní atmosféře a bez protestů. Na fotogalerii z turnaje se můžete podívat zde.

přidal Miroslav Hurta dne 23.10.2011 | sekce:


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009