Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Devět stoprocentních rozhodčích.

Za skutečně stoprocentní rozhodčí se mohou ode dneška považovat Petr Bednář (Adamov), Luděk Fuchs (Duras), Petr Galuška (Dubňany), Petr Kunčar (Bučovice), Pavel Jamrich, Jan Kocáb, Milan Štěpnička, Petr Věžník (všichni Poštorná) a Martin Sivák (Vinohrady). Všichni složili závěrečnou písemnou zkoušku na školení rozhodčích II. a III. třídy s excelentním ziskem 69 bodů ze 69 možných. První čtveřice získá po závěrečném semináři k programu Swiss-Manager kvalifikaci rozhodčího II. třídy, zbylá pětice už má v kapse diplom rozhodčího III. třídy.

Dalšími úspěšnými absolventy víkendového kurzu v brněnském Boby Centru se stali Aleš Martinovič (Komořany), Jiří Herec (Lokomotiva), Michal Šípek (Lokomotiva), Stanislav Staněk (Zakřany), Dušan Lacko ml. (Duras), Dušan Sochna (Bzenec), Jan Gubáš (Tišnov), Tomáš Dráb (Lokomotiva) a Gustav Nikodém (Moravská Slavia). Třem účastníkům test těsně nevyšel a o štěstí se pokusí o týden později.

Účast podstatně nižší než loni přispěla k pohodové "rodinné" atmosféře, v níž se opět dostalo i na scénky "ze života" předváděné dvěma hádavými figuranty. Přesvědčivé dokazování své pravdy oběma aktéry a chumel kolegů za zády dokonale navodily atmosféru plného hracího sálu a každý si mohl v praxi ověřit, že rozhodčí, ten tvrdej chleba má. Nesprávných rozhodnutí a zaváhání bylo nejméně tolik jako těch správných, o některých se diskutovalo ještě po skončení semináře. Přesně to však bylo cílem těchto exhibicí - uvědomit si, že odsedět si den na školení a našprtat se pár otázek (byť občas setsakra těžkých) ještě dobrého rozhodčího nedělá.

Skvělým šéflektorem byl jako vždy Petr Buchníček. Jeho znalosti, praktické zkušenosti a suchý humor jsou zcela nedocenitelné. Odhodlání "aktivně prosazovat dodržování Pravidel" při "maximálním respektu k osobnosti hráčů" je doslova nakažlivé.

Digitální hodiny (každý účastník dostal jedny) si všichni mohli osahat pod vedením Miroslava Hurty. Tady se krásně ukázal generační rozdíl mezi účastníky. Zatímco starší a střední generace většinou poslušně postupovala podle pokynů lektora, teenageři intuitivně a po svém zvládli obsluhu během chvilky.

Jediné, co tento víkend chybělo (kromě větší účasti), byl bufet pana Kosiny. Vydržet na sucho (jelo se s minimálními přestávkami) od 9,00 do 18,00 byl od účastníků skutečně výkon.

přidal David Ciprys dne 11.09.2005 | sekce: Informace komisí


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009