Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Vítězem MČR mládeže v rapid šachu severní Morava

Konec dobrý, všechno dobré. Po počáteční vlně emocí se podařilo děvčatům dokončit sobotní program v příjemném prostředí venkovní zahrádky a chlapcům přežít odpolední vedra v hlavním sále - nedělní dopoledne přineslo dívkám příjemný náhradní sál v blízkém Posádkovém domě armády a hochům přece jen více ranního chladu a čerstvého vzduchu.

Výsledky podle kategorií najdete zde - H14, D14, H12, D12, H10, D10

Přes několik dalších drobnějších nedostatků (např. neaktualizovaná databáze losovacího programu, kde by Petra Masáková v D10 s čerstvým FIDE Elem 1618 místo nasazovacího koeficientu 1100 byla jasnou jedničkou) snad odjížděla většina účastníků spokojena. Velkým plusem bylo soustředění hry, ubytování i stravování do jednoho objektu s příjemným a klidným okolím.

Samozřejmostí bylo přesné dodržení časového harmonogramu a aby se vše ještě urychlilo, dostala děvčata poháry a medaile zvlášť v PDA v půlhodinovém předstihu, chlapci pak přesně podle rozpisu v Hotelu Dukla.

V nejstarší kategorii chlapců do 14 let byl v čele po sobotních 6 kolech první nasazený Martin Blahynka z Durasu Brno. V prvním nedělním kole však prohrál s reprezentačním kolegou z Rychnova hájícím nyní barvy Polabin Janem Macháněm

a bylo po nadějích na zlato. Šance se chopil Jakub Szotkowski ze Slovanu Havířov a jako jediný neporažený hráč vybojoval mistrovský titul. Na snímku ho vidíme vlevo vedle Martina Blahynky a Jakuba Vaculíka z Velkých Losin.

Představme si rovnou i vítězné kvinteto. Vedle šéfa Komise mládeže ŠSČR Zdeňka Fialy stojí Jakub Szotkowski (Slovan Havířov), Martin Blahynka (Duras Brno), Jan Macháň (2222 ŠK Polabiny), Tadeáš Boček (Duras Brno) a Jiří Navrátil (TJ UNEX Uničov).

Mezi čtrnáctiletými děvčaty svedly souboj o prvenství první dvě nasazené Lenka Rojíková z ŠK Lípa a Martina Fusková reprezentující nyní Beskydskou šachovou školu Frýdek-Místek.

V nedělních posledních 3 kolech přesunutých do sousedního Posádkového domu armády

Lenka Martinu o půl bodu předběhla a zvítězila zaslouženě, když ve 4. kole porazila i svou největší soupeřku. Na snímku z vyhlášení vidíme Lenku Rojíkovou (ŠK Lípa), Martinu Fuskovou, Kláru Zemkovou (obě BŠS Frýdek-Místek) a Kamilu Stránskou z Teplic. Celkově čtvrtá Aneta Pistovčáková z Třince odcestovala ještě před vyhlášením. 

Kategorie chlapců do 12 let přinesla jediného stoprocentního hráče v celém mistrovství. Stal se jím bojovník k pohledání Benedikt Hofírek, kterému díky přidávacímu tempu nehrozily pády praporku a potvrdil, že tento typ turnaje jeho nekompromisnímu a vynalézavému stylu maximálně vyhovuje.

Druhý Matyáš Marek z Frýdku-Místku zůstal o dva body zpět.

Nejlepší pětice v H12 je pozoruhodná - za Benediktem Hofírkem (Lokomotiva Brno), Matyášem Markem (BŠS Frýdek-Místek), Josefem Havelkou (TJ Lanškroun) a Danielem Kožůškem (2222 ŠK Polabiny) vidíme Jitku Jánskou z Klatov, která dala přednost soutěži chlapců a vedla si skvěle.

Kategorie D12 přinesla neuvěřitelně dramatický souboj největších favoritek Natálky Kaňákové (tu jsme viděli v předchozím článku) z Frýdku-Místku a Nely Pýchové z Vlašimi.

Obě děvčata kromě vzájemné remízy všechny ostatní soupeřky porazila a o prvenství rozhodlo až druhé pomocné hodnocení. Mezi námi, obě měly kromě jediné hráčky stejné soupeřky a výpočty losovacího programu jsou pak téměř na úrovni házení rozhodcovskou korunou. Titul by si zasloužily obě. Na snímku vidíme Natálku Kaňákovou (BŠS Frýdek-Místek), Nelu Pýchovou (Spartak Vlašim), Blanku Brunovou (DDM Planá u Mariánských Lázní), Terezu Beluskou (BŠS Frýdek-Místek) a Martinu Hartingerovou (A64 Grygov).

V nejmladší kategorii chlapců do 10 let zvítězil drtivým závěrem, v němž porazil i prvního nasazeného Matěje Půlpána z Polabin (nevadí, pohár chutná i stříbrnému medailistovi...)

Tomáš Hurdzan z Klatov.

Oceněnou pětku v H10 tvoří Tomáš Hurdzan (Sokol Klatovy), Matěj Půlpán (ŠK 2222 Polabiny), Marek Sýkora (Desko Liberec), Karel Chwistek (KŠ Říčany) a Ondřej Staněk (Bohemians Praha).

Turnaj nejmladších dívenek skončil stylově pláčem v mámině sukni, nakonec ale Ludmila Kopcová přes oplakanou remízu v posledním kole udržela první místo.

Na souhrnném snímku D10 vidíme Ludmilu Kopcovou (Mittal Ostrava), Julii Vilímovou (KŠ Říčany), Magdalenu Kořenovou (Bohemians Praha), Lucii Ambrožovou (ŠK Svitavy) a Elišku Mrišovou (Slavoj Litoměřice).

Ačkoliv někteří vytrvalci jako Martin Blahynka a Jirka Navrátil toho ani po náročném turnaji neměli dost,

většina vzdálenějších rychle balila a mizela v dáli. Než se i my oklikou přes sousední ves Dědice rozloučíme, podívejme se na tradiční celkové hodnocení krajů podle medailí a podle bodovaného umístění do 6. místa obvyklého na mládežnických Olympiádách. Po loňském propadáku zažil velký comeback Moravskoslezský kraj reprezentovaný hlavně Beskydskou šachovou školou Frýdek-Místek a předal letošního Černého Petra loňskému vítězi Zlínsku. Srovnat výsledky s minulostí můžete zde.

Medaile        
Moravskoslezský 3-2-1   Středočeský 0-2-0
Jihomoravský 1-1-0   Pardubický 0-1-2
Plzeňský 1-0-1   Praha 0-0-1
Královéhradecký 1-0-0   Liberecký 0-0-1
         
Body 7-5-4-3-2-1        
Moravskoslezský 42   Liberecký 4
Pardubický 20   Olomoucký 4
Jihomoravský 16   Ústecký 4
Středočeský 14   Jihočeský 0
Plzeňský 13   Karlovarský 0
Královéhradecký   9   Vysočina   0
Praha   6   Zlínský 0

Po poslední fotce na rozloučenou - určitě poznáváte dvojky z Polabin se dvěma medailemi (jinak si odvážela Beskydská šachová škola 4 medaile a dalších 12 klubů po jedné),

splňme slib a místo odbočení od Hotelu Dukla směrem doprava k dálnici si udělejme kratičký (asi 1km) výlet opačným směrem. Hotel stojí na Dědické ulici a ta nemůže vést nikam jinam než do Dědic. Mladším už to nic neřekne, ale starší a pokročilí si možná vybaví občanskou nauku nebo dokonce školní výlet k ... rodné chaloupce Klementa Gottwalda.

No, rodné chaloupce... Pokud se podíváte na článek zde, zjistíte, že vytváření virtuální reality milovali lidé odjakživa a nepotřebovali k tomu ani žádné počítače. Bývalý památník bývalého prezidenta pustne, prosklená vstupní hala do památníku, kterou najdeme vlevo od vrat do stodoly,

 

zeje prázdnotou, stejně jako parkoviště na druhé straně silnice. Jediné, co za skly uvidíme, jsou vyskládané (či vyházené?!) komínky knížek nejrůznějších žánrů, např. Sílu nám dává strana či Otázky Leninismu od Josefa V. Stalina.

I zezadu areál pustne a zarůstá, není tu ani pamětní deska, natož socha, která stávala na náměstí. Za pár let už nikdo nebude tušit, že k tomuto poutnímu místu putovaly tisíce návštěvníků našich i zahraničních...

Úplný závěr rezervujme opět šachu a ohlasům MČR na dalších webech. Prozatím se můžete podívat na pohled Durasu Brno, Pandy Rychnov, DDM Hlinsko, trenéra Zlínského kraje, Lokomotivy Brno, Vlašimi, Uničova, Polabin, Ústeckého kraje, Říčan, Teplic a Náměšti nad Oslavou.

přidal David Ciprys dne 05.09.2011 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009