Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis článku

Jihomoravský šachový svaz definitivně na vlastních nohou

Registrací na Finančním úřadě se uzavřela spletitá cesta Jihomoravského šachového svazu k ekonomické samostatnosti. Jsme organizační jednotkou ŠSČR s odvozenou právní subjektivitou. Máme přiděleno IČ, viz např. výpis z Registru ekonomických subjektů. Máme samostatný účet u FIO Bank. Tento účet je zdarma, a to jak vedení účtu, tak i operace na účtu. Hospodář bude využívat internetové bankovnictví, což znamená vysokou operativnost. Jelikož nemáme co tajit, zvolili jsme tzv. Transparentní účet, kde se kdokoliv může podívat na historii transakcí. Nejpohodlnější přístup je kliknutím na číslo účtu v levém sloupci nahoře těchto stránek, anebo to můžete vyzkoušet pomocí tohoto odkazu. Otevřely se tak nové možnosti, např. vedoucí soutěží sami ihned zkontrolují vklady družstev, družstva si mohou ověřit, že jejich vklad skutečně došel na správný účet.

Proč to všechno? Po velkých diskuzích na letošní Konferenci JmŠS bylo schváleno osamostatnění JmŠS na ČSTV v případě, že krajské sdružení ČSTV bude mít nadlimitní finanční požadavky. Tato situace byla naprosto nová, neboť poprvé se státní dotace (nahrazující výpadek příjmů od Sazky) pro ČSTV rozdělila přímo na sportovní svazy, nikoliv do organizační struktury ČSTV. JmŠS dostal od krajské ČSTV nabídku vedení účetnictví za cca 26 000 Kč ročně, což pro nás bylo neakceptovatelné. Postupem času došlo ke snížení této částky na polovinu, ale ani tak to pro nás není zajímavé. Po letech vztahů s Jihomoravským krajským sdružením ČSTV tedy došlo ke korektnímu vypořádání a ukončení spolupráce. Přejme, ať se jejich situace zejména finančně stabilizuje.

Všechny tyto změny by hráči neměli nijak pocítit. Je třeba si dát pozor na nové číslo účtu a novou adresu pro doručování písemností, jinak vše zůstává v zavedených kolejích.

Ke změnám na úrovni kraje se přidalo vedení ŠSČR a změnilo zejména Soutěžní řád a Ekonomickou směrnici - viz zápis ze schůze VV ŠSČR. Na poslední Konferenci ŠSČR byl VV pověřen určit vyhovující termín výběru příspěvků, tak aby se zabránilo opakování nepříjemností z přelomu této sezóny. Podle mého názoru VV tento úkol nesplnil. Posun termínu na konec února naprosto nic neřeší, soutěže končí až v březnu či dokonce dubnu. Opět je nutné aktivní členství v obou "platebních obdobích". Jediným kladem je, že se tato situace nemusí řešit dodatky, ale Rozpis soutěží družstev ŠSČR (i JmŠS) obsahuje příslušnou pasáž přímo.

Další novinkou, která se nás dotkne, je změna Soutěžního řádu v oblasti losování soutěží a elektronických soupisek. Nově by tedy vše mělo vypadat následovně: Družstva se řádně přihlásí do soutěží. Do určeného termínu pošlou vedoucímu soutěže elektronicky Soupisku, doklady o hostování či cizincích a požadavky na řízené losování. Vedoucí soutěže vše zkontroluje a popř. vyžádá nápravu. Účast na losovací schůzi nebude povinná. Jako Soupiska bude sloužit Úvodní zpráva vedoucího soutěže. Každý kraj si může stanovit svým Rozpisem změnu, jak se stane i v našem kraji - letos bude účast na losovací schůzi (naposled) povinná, detaily viz Rozpis soutěží družstev JmŠS. Aktuální problémy řešil VV JmŠS na červnové schůzi VV+STK JmŠS, zápis zde

 

 

 

přidal David Hampel dne 04.07.2011 | sekce: Výkonný výbor


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009